Nagy Dániel, 2023.11.11. | Kézilabda

Hihetetlen végjáték után egy pontnak örülhettünk a Kozármisleny vendégeként, az NB I 8. fordulójában.

NB I 8. forduló

Kozármisleny KA–Vasas SC 21–21 (13–10)

Vasas SC: Zsigmond (kapus), Domokos 1, Boldizsár, Juhász 2, Dombi 4, Szilovics 5, Oláh 4. Cserék: Vámosi 2, Sirián 2, Fodor 1, Györfi, Ferenczy, Pénzes, Lengyel, Gaschler, Balog (kapus). Vezetőedző: Konkoly Csaba
Kiállítások: 14, ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/7 , ill. 3/4

Annak ellenére, hogy a Kozármisleny az utolsó, tizennegyedik, mi pedig a nyolcadik helyről vártuk az újoncok csatáját, az biztos volt, hogy nem vár egyszerű mérkőzés a kézilabdacsapatunkra az NB I 8. fordulójában. A vendéglátóink történetük első NB I-es győzelme óta (amit hazai pályán a Moyra-Budaörs ellen arattak) megrendezett négy bajnokijukon egyaránt kikaptak, míg mi jó formában vágtunk neki a túrának, az előző két körben az MTK otthonából elhoztunk egy pontot, a Praktiker-Vácot pedig legyőztük október végén.

Az első tíz percben többször is változott, melyik csapat vezet, majd a hazaiak tudtak elhúzni először; bő negyedórát követően 8–5-re léptek el. Hamar visszajöttünk, és még a nagyjából félperces kettős emberhátrányt is elbírtuk, Vámosi Panna egyenlítése után viszont megtorpantunk, 4–0-t futott a Kozármisleny a játékrész hajrájában. Hogy ne négygólos legyen a szünetben a hátrányunk, ahhoz Juhász Fanni találata kellett az utolsó másodpercekben (13–10).

A második félidő első perceiben nem sikerült közelebb kerülni a házigazdához, ám a játékrész dereka felé közeledve olvadni kezdett a hátrány: kétgólos hátrányban egész pályáról kísérleteztünk üres kapura, a lövés azonban hajszállal pontatlan volt, a labda a felső kapufáról pattant le a gólvonal elé; Fodor Neszta viszont résen volt, bevetődve „tuszkolta” a labdát a hálóba (17–16). Ugyanebben a percben Balog Judit hetest fogott, a kipattanót pedig Szilovics Fanni vetődve szerezte meg, ám szabálytalanságra hivatkozva elvették tőlünk a labdát. Az utolsó negyedóra kezdetén végre tényleg rohamozhattunk az egyenlítésért, ám a kapufát találtuk el, az ellentámadásból pedig betalált a Kozármisleny, így egál helyett ismét kettő volt közte. Ez azonban nem szegte a kedvünket: Sirián Szederke az 53. és az 54. percben is betalált (19–19), izgalmas végjáték következett.

Az 58. minutumban – az első tíz perc után – újra vezetésnek örülhettünk, Oláh Kyra hetese volt pontos (20–21); erre válaszoltak a hazaiak, de még mindig volt hatvan másodperc a végső dudaszóig. Ekkor ziccert hibáztunk, így támadhatott a győzelemért a Kozármisleny – eredménytelenül, hála a kapufánknak és Balog bravúrjainak. A játékvezetők viszont úgy döntöttek, időntúli hetest ítélnek a hazaiaknak, miután Fodor három méteren belülről akadályozta az utolsó másodpercben a bedobás (inkább kapuralövés) elvégzését, ami miatt piros lapot is kapott.

Két fordulóval ezelőtt időntúli hetessel mentettünk pontot az MTK otthonában, most viszont ugyanígy bukhattuk volna el a meccset, ám a parádézó Balog a büntetőt is megfogta, így egy ponttal utazhatunk haza Kozármislenyből. Mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést, igazságos döntetlen született az újoncok összecsapásán.

A jövő hét a szokásosnál sűrűbb lesz, kétszer is találkozunk a Kisvárdával: szerdán, a Magyar Kupa 3. fordulójában – a Sterbinszky-csarnokba aznapra korábban lekötött rendezvény miatt – kivételesen Budaörsön fogadjuk ellenfelünket, a vasárnapi bajnokin viszont a megszokott módon, az otthonunkban látjuk őket vendégül.

ÉRTÉKELÉS

Konkoly Csaba vezetőedző: „Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz. Igaz, egy ponttal többért jöttünk, de ahogyan elkezdtük a meccset, védekezési, taktikai, egyéni butaságok jellemeztek minket, ami a támadásainkra is kihatott. Ezeket figyelembe véve a lehető legjobban jöttünk ki az összecsapásból. Az erőállapotunkra büszkék lehetünk, a hajrában vissza tudtuk venni az irányítást is több támadáson át. Közülük sajnos az egyikben kulcspillanatban nem tudtunk betalálni, ám nem lehetek mérges, mindenki maximálisan teljesített. Judit védése pedig a hab a tortán; bevillant, hogy amit az MTK ellen adott az élet, azt itt most elveszi, ám nem így történt. A Kozármislenynek is jár a gratuláció, sokan megizzadnak még a pályájukon. Fontos pontot szereztünk.”

1. Győr 10 9 - 1 373-223 18
  2. Mosonmagyaróvár 10 9 - 1 342-262 18
  3. FTC   8 8 - - 311-202 16
  4. Debrecen   8 7 - 1 256-191 14
  5. Vác   9 4 - 5 235-248   8
  6. Vasas   9 3 2 4 223-256   8
  7. Kisvárda   8 3 1 4 208-235   7
  8. Budaörs   9 3 1 5 254-285   7