2012.11.27. | Röplabda
A női röplabda bajnokság 12. fordulójában rangadóra került sort a Folyondár utcában, hiszen az eddig hibátlan Vasas Óbuda, az egy vereséggel álló Békéscsaba gárdáját fogadta.

Vasas Óbuda – Békéscsabai RSE 1:3 (–21, 28, –23, –23)
Folyondár utca, 300 néző.
Vezette: Adler, Szabó P.

Vasas: Miklai 17, Tálas 4, Vacsi 12, Szabó A. 14, Takács B. 5, Gubicza 8. Csere: Tóth A. (liberó), Fábián, Borsos 1.
Edző: Jókay Zoltán

Békéscsaba: Jenei 4, Leidgeb 1, Czina 4, Szombnathelyi 21, Pallag 17, Soós N. 15. Csere: Molcsányi R. (liberó), Pap D. 3, Kerepeczki, Gerendeli 2, Szpin, Horváth V.
Szakmai igazgató: Kormos Mihály

Az eredmény alakulása:
1. játszma: 2:4, 9:5, 14:11, 16:16, 18:20, 21:24.
2. játszma: 4:3, 5:8, 10:10, 13:11, 18:14, 18:18, 22:19, 23:23, 28:27.
3. játszma: 4:5, 4:9, 11:14, 16:17, 19:22, 22:23.
4. játszma: 3:5, 7:7, 10:8, 15:15, 17:19, 18:22

A múlt heti Challenge-kupa kiesést követően tehát hazai fronton egyik legnagyobb riválisa ellen javíthatott Jókay Zoltán csapata.

Jól kezdtük a mérkőzést, az első percek bizonytalan megoldásai után szépen lassan belejöttek a lányok, az első technikai szünetnél már három pontos előnyt tudhatott magáénak a Vasas Óbuda (8-5). A két-három pontos különbség egy rövid időre ugyan állandósult a két csapat között, a szett második felére azonban feljavult a vendégek játéka és elsősorban erős nyitásaiknak köszönhetően megfordították az állást (16-17). A végjátékra fordulva már két pontos volt a csabai előny, Jókay Zoltán rövid időn belül kétszer is időkérésre kényszerült, ám sajnos egyik sem ért el a kellő hatást, az első szett a vendégeké lett (21-25, 0-1).

A második játékrész első perceiben továbbra is a Békéscsaba játszott fölényben, a mieink meglehetősen bátortalanul röplabdáztak (5-8). Miklai Zsanett pontos ütéseivel úgy tűnt a lányok önbizalma is visszatért, csapatkapitányunk mellett ebben a szakaszban Szabó Adrienn is megbízhatóan szállította a pontokat (17-14). A végjáték nem mindennapi izgalmakat hozott, a figyelem központjából kimaradni nem kívánó játékvezető megmagyarázhatatlan döntéseivel jócskán elodázta a szett zárását, végül azonban csak behúzták a lányok az utolsó pontot is és ezzel egyenlítettek (30-28, 1-1).

A harmadik szettet ismét a vendégek kezdték jobban, megszerzett előnyüket pedig magabiztosan tartották, Jókay Zoltán újabb időkérés során próbált rendet tenni a fejekben (7-11). A különbség nem csökkent, az eddigieket látva azonban a szurkolók reménykedhettek benne, hogy a hullámvölgyet ezúttal is hullámhegy követi majd és sikerül a fordítás (12-16). Hiába szerválhattunk azonban előbb 19-20-nál, majd 23-24-nél is az egyenlítésért, a döntő pillanatokban megremegett a lányok keze, így vendégeink ismét előnybe kerültek (23-25, 1-2).

A negyedik felvonás kiegyenlített játékot hozott, a mi oldalunkon továbbra is Szabó Adrienn és Vacsi Evelin játékát lehetett kiemelni (8-8). A játékrész középső szakaszában sikerült két-három ponttal elhúznunk ellenfelünktől, ám a vendégek a találkozó során már ki tudja hányadszor, ismét megfordították az állást (17-19), amit a meccs végéig már nem is adták ki a kezükből, így a Békéscsaba mindhárom pontot elvitte a Folyondár utcából. Tegyük hozzá, teljesen megérdemelten (23-25, 1-3).