Gy. Szabó Csilla, 2023.10.28. | Sportlövészet

Csikász Panni és Kunos László összetett bajnoki címet szerzett a múlt héten végéhez ért target sprint Magyar Kupa-sorozat ifjúsági mezőnyében. Mindketten kiegyensúlyozott és jó teljesítményt nyújtottak az egész szezonon átívelő öt állomásos szériában.

Budakeszin, a Vasas SC rendezésében zárult az idei target sprint Magyar Kupa-sorozat. Az ötödik állomáson a legtöbb indulót ismét síszakosztályunk északi szakága állította ki, és az érmek java is hozzánk került. Az ifjúságiak mezőnyében ráadásul az összetett kupagyőzelmet is sportolóink nyerték, a leányok között Csikász Panni, a fiúknál pedig Kunos László vehette át végső bajnoknak járó kupát. Az öt verseny alapján az utánpótláskorúak között ők nyújtották a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt az idei szezonban.

Csak egyet kellett kihagynom egy külföldi utazás miatt, de annak az eredménye amúgy is kiesett a végső számláláskor – idézte fel a sikeres szezont Kunos László, aki az éves produkciója alapján most bekerült a korosztályos target sprint válogatottba is. – Az év során egyébként nagy csatát vívtam a Cél-Tudat SE-s Tunyogi Adorjánnal, s bár most négy másodperccel megelőzött, a többi állomáson messze én voltam a jobb. A végére talán kicsit elfáradtam, az utóbbi hetekben nagyon sok versenyen vettem részt, ráadásul különböző szakágakban. Az elmúlt hónap tehát viszonylag sokat kivett belőlem. A futás ennek ellenére most is nagyon jól ment, ahogy mindig. A győzelem a lövészeten csúszott el, sajnos nem vagyok még elég gyors. Egyetlen hibát vétettem csupán, viszont a lőállásban sokkal több időt töltöttem el, mint a riválisom. Angol és svájci edzőimmel most megpróbáljuk tökéletesen beállítani a fegyveremet, elvégezzük a szükséges személyes átalakításokat, s remélem, hogy a korosztályos vb-re már a lövészetem is ütőképesebb lesz. Ez pedig azt jelenti, hogy a jó futásomat, nem rontom majd le a lassan leadott sorozatokkal. Év elején kerültem öt perc alá, most pedig már a négy harmincon belüli eredményeket tűztem ki magam elé következő célul.”

Holló Miklós (jobbról) a verseny főszervezője, síszakosztályunk igazgatója is örömmel fogadta Kunos összetett bajnoki címét

Csikász Panni ezzel szemben egész évben magabiztosan nyerte korosztályának versenyeit, így ő eddig is tagja volt a szakág korosztályos válogatottjának. Fiatal versenyzőnk Budakeszin már nem is indult az igen mozgalmas szezon végén, összetett bajnoki címe azonban így sem forgott veszélyben.

„Nagyon sűrű volt a versenyprogramunk idén, el is fáradtam a végére, ez az ötödik már tényleg nem fért bele – tudtuk meg Csikász Pannitól, aki így is magabiztosan nyerte a Magyar Kupa-sorozatot az ifjúsági leányok mezőnyében. – Természetesen nagyon örülök, hogy az összetett bajnoki cím is az enyém lett, ez valóban jó érzés. Mostantól elsősorban a jövő nyári világbajnokságra fogok készülni, az jelenti az igazi kihívást. Szeretném önmagamhoz képest a legjobb teljesítményt nyújtani, de hogyha számszerűen is meg kell határoznom az elvárásaimat, akkor a négy köz jutás a cél, egy dobogós helyezés csodálatos lenne. Ez utóbbihoz azonban nagyon sokat kell még edzenem, és az egészségemre is figyelnem kell. Az biztos, hogy a lövészetre nagy hangsúlyt fogunk helyezni, annak érdekében, hogy még gyorsabban és még pontosabban tudjak célozni. A futás terén is próbálok önmagamhoz képest tovább javulni. Most kezdődik az alapozási időszak, jó lenne majd minél több válogatott és nemzetközi táborban részt venni, ezeken ugyanis mindig sokat tudunk fejlődni, nekem pedig ez a legfontosabb.”

Magyar Kupa-sorozat. Budakeszi. A Vasas versenyzőinek eredményei.
Zárt irányzék. Fiúk.
Gyermek II:
1. Holczer Bálint 0:06.43 (5/5,5/5), 2. Holló Nándor 0:08.41 (5/5,5/5).
Serdülő I: 1. Karakó Gergő 0:06.27 (5/5, 6/5), 2. Gergely Márton 0:07.18 (5/5, 7/5), 3. Csonka Kolos 0:07.53 (7/5, 5/5), 4. Búza-Kiss Márk 0:08.19 (9/5, 7/5).
Serdülő II: 1. Maus Márton 0:06.18 (7/5, 6/5), 2. Fekete Boldizsár 0:06.20 (6/5, 6/5), 3. Harangozó Gergő 0:07.18 (6/5, 5/5), 4. Karakó Milán 0:08.06 (6/5, 6/5).
Ifjúsági I: 2. Kunos László 0:04.59 (5/5, 6/5), 3. Tóth-Hetényi Zsombor 0:06.55 (7/5, 12/5).
Leányok.
Gyermek I:
1. Nádudvari Júlia 0:07.49 (6/5, 6/5), 2. Búza-Kiss Szófia 0:10.44 (8/5, 15/3).
Gyermek II: 1. Csonka Anna 0:06.15 (5/5, 6/5), 2. Fekete Dorottya 0:06.27 (5/5, 5/5), 3. Búza-Kiss Rita 0:09.17 (5/5, 5/5).
Junior: 1. Bozóki Laura 0:06.18 (6/5, 5/5).
Felnőtt: 2. Kanczler Zsófia 0:06.43 (8/5, 6/5).

Magyar Kupán kívüli futamok.
Zárt/Nyílt irányzék. Fiúk.
Serdülő I:
1. Karakó Gergő 0:10.05 (15/4, 9/5).
Serdülő II: 1. Maus Márton 0:06.14 (7/5, 6/5), 2. Fekete Boldizsár 0:06.18 (6/5, 6/5).
Nyílt irányzék. Fiúk.
Serdülő II: 1. Fekete Boldizsár 0:08.14 (7/5, 8/5), 2. Karakó Milán 0:12.13 (15/4, 8/5).
Ifjúsági I: 1. Kunos László 0:06.59 (9/5, 6/5).
Leányok.
Junior:
1. Bozóki Laura 0:06.59 (6/5, 8/5).

Bozóki Laura (fehérben) a junior lányok mezőnyében nyert, Kunos László pedig összetett bajnoki címet ünnepelhetett Budakeszin