2012.11.15. | Röplabda
Ötjátszmás küzdelemben szenvedett vereséget a Vasas  Óbuda a Challange Kupában úgy, hogy közel húsz ponttal szerzett többet előzetesen jóval esélyesebbnek ítélt norvég ellenfelénél.

Vasas Óbuda – Stod Volley Steinkjer (norvég) 2:3 (–25, 15, –24, 9, –12)
Fáy utca, 200 néző.

Vezette: Zotovic (szerb), Vecera (cseh)

Vasas: Tálas 10, Miklai 14, Gubicza 11, Szabó A. 2, Stefanik 9, Vacsi 8 Csere: Tóth A., Lévai (liberók), Fábián 1, Takács B. 6.
Edző: Jókay Zoltán

Steinkjer: Stokkenes 2, Fjeldvaer 6, Prenga 16, Szulc 5, Pumariega 15, Szymanska 6. Csere: Bye (liberó), Hunter 1, Dieseth, Lavik.
Edző: Dariusz Marszalek

Az eredmény alakulása:
1. játszma: 7:1, 11:4, 11:7, 13:10, 18:13, 19:17, 22:17, 22:19, 24:21, 25:24, 25:26.
2. játszma: 1:5, 4:6, 6:7, 9:7, 14:8, 20:10, 20:14, 23:14, 24:15.
3. játszma: 1:2, 3:3, 6:5, 7:8, 12:9, 14:10, 16:11, 16:15, 21:16, 22:22, 24:22, 24:24.
4. játszma: 3:0, 3:3, 7:3, 10:4, 13:6, 17:7, 24:9.
5. játszma: 0:1, 3:1, 5:2, 7:4, 7:6, 9:6, 11:7, 11:13, 12:14

Szerda este idei első nemzetközi mérkőzésén volt érdekelt a Vasas Óbuda, ellenfelünk a légiósokat szép számmal felvonultató norvég Stod Volley Steinkjer volt. Ahogyan azt vezetőedzőnk, Jókay Zoltán korábban elmondta, a találkozó komoly lehetőséget jelentett a bajnokságot veretlenül vezető csapatunk számára, hogy bizonyítsa mennyit is ér valójában a mai magyar bajnokság.

Az első szettet nagyon magabiztosan kezdték a lányok (7-1), ám ellenfelünk kemény és pontos nyitásaival sokszor nem tudtunk mit kezdeni, így hamar feljöttek a norvégok. A mieink lelkes és önfeláldozó játékuknak köszönhetően a második technikainál még mindig tartották előnyüket (16-13), majd Fábián Fanny ászait követően visszaállt az ötpontos különbség is (22-17). Bár csak egy karnyújtásnyira volt, a szettet nem sikerült lezárnunk, és ezt ellenfelünk könyörtelenül ki is használta. A Stod Volley előbb egyenlített (24-24), majd néhány feszült pillanat után a szettlabdát is pontra váltották. 25-27, 0-1.

A folytatás első perceiben még kísértett az előző játékrész végjátéka (1-5), így Jókay Zoltánnak kellett hamar kihasználnia első időkérési lehetőségét. Szerencsére sikerült is rendet tennie a fejekben, a lányok játéka jelentősen feljavult, az első technikainál pedig már nálunk volt az előny (8-7). Stefanik Orsolya percei következtek, szép egyes blokkját követően láthatóan megjött az önbizalma, sorra ütötte a pontokat, vezérletével szépen lassan megléptünk ellenfelünktől (12-8). Láthatóan jót tett a csapatnak a még az első szett vége felé eszközölt liberó csere is, Lévai Vivien ugyanis magabiztos fogadásaival és nagy mentéseivel nagyban hozzájárult ahhoz, hogy csapata jelentős, nyolc pontos előnyre tegyen szert (18-10). A lányok ezúttal már nem engedték ki a kezükből a győzelmet, a végjátékban tízpontnyira nőtt a különbség a két csapat között. 25-15, 1-1.

A harmadik szett első percei kiegyenlített küzdelmet, és mindkét oldalon hibák sorozatát hozták, az első technikai szünetnél vendégeink egy ponttal vezettek (7-8), ám ezt követően változatos és ötletes játékkal megfordította az állást a Vasas Óbuda csapata (16-11). Ennek köszönhetően pedig a nézőtéren igazi fesztiválhangulat kezdett kialakulni. A két csapat között állandósulni látszott a különbség, tizenkilencedik pontunkat a szélről, kemény ütéssel Vacsi Evelin szerezte (19-16), majd néhány pillanat múlva már öttel mentünk (21:16). Szép és hatásos Gubicza, Tálas blokkal tartottuk az öt pontos különbséget (22-17), ám a vendégek nem adták fel. Újabb fontos hárítással mégis szettlabdához jutottunk (24-22), majd hiába vitattunk a vonalbírónál egy általunk hosszúnak vélt nyitást (24-24) és egyenlített az ellenfél és két hibánk után megnyerték a játékrészt is, visszavették a vezetést. 24-26, 1-2.

Igazi hullámvasút volt a mérkőzés, a negyedik szettet a változatosság kedvéért megint mi kezdtük jobban, ellenfelünk rengeteg hibát vétett, a Vasas Óbuda pedig magabiztosan használta ki a kínálkozó lehetőségeket (13-7). A mérkőzés során másodszor is tízet számolhattak drukkereink a norvégokra (17-7), vendégeink nem tanúsítottak komolyabb ellenállást, a szett nagyon könnyedén lett a mienk. Joggal reménykedett mindenki, hogy ez a lendület kitart a mindent eldöntő, ötödik játékrészre is. 25-9, 2-2.

Az első pontokat látva még úgy tűnt, talán nem nyomja agyon a lányokat a teher és a kiélezett szituációban is hozni tudják szebbik arcukat (7-4). A norvégok azonban nem adták könnyen a bőrüket, kemény csatára kényszerítették a mieinket, de Tálas Zsuzsa okos pontja, majd Gubicza Laura ütése után megnyugtatónak tűnő előny alakult ki (11-7). Két jó nyitás az ellenfélnél azonban teljesen megfordította a játék képét, elbizonytalanodtunk és a zsinórban hat pontot szerző norvég csapat nyerte meg az utolsó játszmát és ezzel a mérkőzést is, 12-15, 2-3.

A lányok ennek ellenére megérdemlik a dicséretet, hiszen hatalmas küzdelemben maradtak alul. Centereink, Gubicza Laura és Vacsi Evelin, valamint Tálas Zsuzsa pedig különösen jó teljesítménnyel járult hozzá mindehhez.
Folytatás pénteken a bajnokságban a Palota RSC ellen, a Sződliget utcában.

fotó: Doba István