Nagy Dániel, 2023.10.21. | Kézilabda

Ötgólos félidei hátrány után a meccs végén időntúli hetessel egyenlítettünk, 26–26-ra végeztünk idegenben az MTK ellen az NB I 6. fordulójában.

NB I 6. forduló

MTK Budapest–Vasas SC 26–26 (16–11)

Vasas SC: Zsigmond (kapus), Domokos 1, Boldizsár 4, Juhász, Dombi, Szilovics 10, Oláh 4. Cserék: Vámosi 3, Györfi 1, Pénzes 1, Mihály 1, Sirián 1, Fodor, Ferenczy, Gaschler, Ossik (kapus). Vezetőedző: Konkoly Csaba
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1 , ill. 2/3

A múlt heti válogatott szünet után ismét bajnokin léphetett pályára kézilabdacsapatunk. Szombat délután annak ellenére sem várt könnyű feladat a lányokra, hogy az MTK Budapest rosszul kezdte az évadot, sorozatban négy mérkőzést veszített el, az első pontját a legutóbbi fordulóban az Alba Fehérvár ellen szerezte meg. Mi négy szerzett egységgel a tabella tizedik helyéről vártuk a kezdést.

Az első támadások egyik csapatnak sem sikerültek eredményesen, a „jeget” Szilovics Fanni törte meg két és fél perc után, miután jól találta meg a rést az ellenfél védőfalán, Oláh Kyra pedig gyorsan megduplázta az előnyünket. Az MTK azonban nem engedett el minket a meccs elején, hamar egyenlítettek, a vezetést azonban nem tudták átvenni, sőt tíz perc után ismét kettővel húztunk el (3–5). Ekkor azonban fölöslegesen kezdtünk el kapkodni, illetve ziccereket is hibáztunk, amit kihasználtak a hazaiak, és fordítottak. A 20. percig szorosan egymás mellett haladtak a felek, ám a játékrész utolsó harmadának elején gyorsan 3–0-t futott az MTK, amivel négy góllal elhúzott. A félidő hajrájában megvolt az esély, hogy faragjunk a hátrányunkból, ám ismét bosszantó hibák jöttek, így végül 16–11-gyel vonultak a felek a szünetre.

Amilyen rosszul fejeztük be az elsőt, olyan jól kezdtük a második félidőt: négy és fél perc alatt 16–15-re jöttünk fel, időt is kértek a hazaiak, ami jót tett nekik, gyorsan újra elléptek négy góllal. Ebből ismét időben visszajöttünk, a 48. perc után pedig újra az egyenlítésért támadhattunk, ráadásul többször is, ám mindig hiba csúszott a gépezetbe, az elakadásunk miatt pedig a hajrá iksz helyett háromgólos MTK-előnyről kezdődött meg. Izgalmakban viszont nem volt hiány, három és fél perccel a vége előtt 26–24-et mutatott az eredményjelző, volt még esélyünk a pontszerzésre. Ebből faragott tovább Pénzes Laura mutatós találata, amit – tőle szokatlan módon – beállóból dobott, majd a hajrára becserélt, az NB I-ben ezen a meccsen debütáló kapusunk, a 17 éves Ossik Júlia jelentkezett két rendkívül fontos bravúrral, így maradt tíz másodpercünk az egyenlítésre. Konkoly Csaba időt is kért, a felrajzolt figurának pedig az lett a vége, hogy Szilovicsot csak szabálytalanság árán tudták megállítani. Időntúli hetes következett, amit elvállalt a sértett átlövőnk, és annak rendje és módja szerint bebombázott, a tizedik gólját megszerezve; 26–26, elcsentünk egy pontot az MTK otthonából!

A dudaszó után megérdemelten zengett a „Szép volt, lányok!” a szurkolóinknak köszönhetően, akik komoly hangerővel támogatták a csapatunkat.

A döntetlennel fontos pontot szereztünk; folytatás a jövő hét végén, hazai pályán, a Praktiker-Vác ellen!

ÉRTÉKELÉS

Konkoly Csaba vezetőedző: „Óriási küzdelem volt a pályán. Az első félidőt jól kezdtük, de nagyon rosszul fejeztük be. Az ellenfelünk kihasználta a visszarendeződési problémáinkat, önmagunkhoz képest megint rengeteg volt az egyéni hiba, így nem tudtuk magunkhoz ragadni a kezdeményezést. A második játékrészben ezeket ki akartuk javítani, ami sikerült is, így visszajöttünk a meccsbe. A CSAPAT óriásit ment ekkor, többször is visszajöttünk egygólos hátrányba, ám sokáig nem sikerült egyenlíteni; a végjátékban az ifista kapusunk, Ossik Júlia és a védelmünk is jól teljesített, végül taktikus játék után hetesből egalizáltunk. Megdolgoztunk az egy pontért, ezért nagyon boldogok vagyunk.”

Vámosi Panna: „Nagyon nehéz mérkőzés volt, az első félidő második felében nem tudtunk az elképzeléseink szerint játszani, de jól jöttünk vissza a szünetről. A fontos pillanatokban sokáig nem tudtunk átlendülni a holtponton, a végjáték viszont remekül alakult. A szurkolók szinte plusz emberként voltak jelen a csapatunk esetében, köszönjük a remek biztatást!”

1. Győr 7 6 - 1 263-162 12
  2. FTC 6 6 - - 234-141 12
  3. Mosonmagyaróvár 7 6 - 1 228-188 12
  4. Debrecen 6 5 - 1 182-138 10
  5. Budaörs 6 3 1 2 176-176   7
  6. Kisvárda 6 3 1 2 153-164   7
  7. Vác 7 3 - 4 177-201   6
  8. Dunaújváros 6 3 - 3 157-186   6