2012.10.23. | Röplabda
Hétfőn Kaposvárra látogatott a Vasas Óbuda együttese, és ha kisebb zökkenőkkel is, de megszerezte hatodik bajnoki győzelmét.

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem - Vasas Óbuda 1-3 (-18, -14, 19, -20)
Kaposvár, 200 néző.
Vezette: Csikós, Nagy L.

Kaposvár: Horváth Zs. 4, Pintér Zs. 11, Récsei 6, Kondor T. 12, Szívós I. 6, Harmath Zs. 15, Csere: Csitári (liberó), Horváth K., Duduka.
Vezetőedző: Pálfy Marianna.

Vasas: Tálas 5, Vacsi 8, Stefanik 5, Szabó A. 9, Gubicza 12, Miklai 21, Csere: Lévai, Tóth A. (liberók), Fábián, Takács B., Borsos 3.

Az eredmény alakulása:
1. játszma: 0:5, 3:6, 3:10, 7:12, 11:12, 11:16, 16:18, 16:20, 18:22, 18:24.
2. játszma: 1:0, 1:2, 2:4, 3:8, 5:12, 8:12, 9:13, 9:18, 11:20, 13:20, 13:23, 14:24.

Nem utolsósorban néhány remek nyitásunknak köszönhetően, biztos előnyt nyugtázhattunk a mérkőzés elején, ami azonban egy idő után szinte teljesen elfogyott, a szett végére szerencsére összekapták magukat a lányok. A lendület kitartott a második játékrészben is, jók voltak a blokkok, akárcsak a nyitások, támadásban pedig elsősorban Miklai Zsanett szállította a pontokat, hamar behúztuk ezt a játszmát.
A harmadik szettet is meggyőzően kezdtük, de hamar odalett figyelem, és a precíz alapjátékot nyújtó hazaiak éltek is a lehetőséggel. A végül zárónak bizonyuló felvonásban küzdöttünk, szenvedtünk, ami arra volt elég, hogy ne lépjen el a Kaposvár. Egypontos hátrányunknál (17:18) Tálas Zsuzsa hétszer nyithatott egymásután, majd a harmadik mérkőzéslabdánkat Miklai használta ki.

Jókay Zoltán vezetőedző:
- A mérkőzés előtt próbáltam felhívni a lányok figyelmét arra, hogy ne számítsanak könnyű mérkőzésre. A kaposváriak nagyon jól mezőnyöznek, állandóan visszajönnek majd a labdák térfelükről, türelmesen ki kell várni az adódó lehetőségeket.
Azt kell mondanom az első két játszmában működött is amiről beszéltünk, jól alkalmazkodtunk a némileg lassabb ütemű játékhoz, főleg a második szettet nyertük magabiztosan. Ennek a végén már a cseréinket is pályára küldtem, talán ez bolygatta meg a rendszert a folytatásban. Egy-két megnyert a labdamenet után a hazaiak vérszemet kaptak, mi meg elgyávultunk, bizonytalan, alibi megoldásokkal nem tudtunk partiban lenni velük. A végén valami visszajött az elején mutatottakból és ez elég volt ahhoz, hogy nyerjünk, és végül is ez a lényeg.