2012.10.09. | Atlétika
Vasárnap a nagyszabású tömegverseny, a Budapest Maraton keretein belül rendezték meg a negyvenkét kilométeres táv országos bajnokságát.

Az előző évekkel ellentétben ezúttal szűkebb létszámban álltak rajthoz a Vasas képviselői, ám köztük volt az idei esztendő 5000 méteres síkfutásának magyar bajnoka, Szederkényi-Takács Andrea is, aki itt is a verseny egyik esélyesének számított.
Kiváló hosszútávfutónőnk, aki 2009-ben már szerzett bajnoki aranyat ezen a távon, 25 kilométerig az élen futott, onnan azonban szemmel láthatólag elfogyott az ereje, de azért így is biztosan szerezte meg a második helyet.

A férfiak mezőnyében, a hosszabb kihagyás után idén visszatérő, csapatban sokszoros bajnok, hivatása szerint rendőrtisztként dolgozó Szabó Imre az utolsó kilométereken szorult le a dobogóról, de így is a dicséretes ötödik helyen ért célba.

Nézd HD minőségben, válts 360p-ről 720p-re!