2012.09.11. | Atlétika
Eredményesen szerepeltek a Vasas hosszútávfutói a vasárnapi 27. Nike Budapest Félmaratonon, amely  ezen a távon egyben országos bajnokság is volt.

Különösen a nők tettek ki magukért, hiszen Szederkényi-Takács Andrea az eredményhirdetéskor a dobogó harmadik fokára állhatott fel, Pettkó-Szandtner Judit és Móczó Zsanett társaságában pedig csapatbajnoki aranyat vehetett át.

dr. Pettkó-Szandtner Judit, Szederkényi-Takács Andrea, Móczó Zsanett

Kiválóságunk végig nagy harcot vívott a második helyért a londoni olimpikon Erdélyi Zsófiával, a táv közben többször is váltották egymást a második helyen, végül a 21 kilométer végén csupán tizenhat másodperc döntött riválisa javára.

Rezessy Gergely

Férficsapatunk – elsősorban a jóval harminc fölött járó egykori remek futóinknak, Rezessy Gergelynek és Szabó Imrének köszönhetően – alig maradt le a dobogóról, míg U23-as csapatunk Jenkei Péter, Molnár Ákos és Molnár Donát összeállításban korosztályos bajnok lett.