Nagy Dániel, 2023.08.02. | Kajak-kenu

Az U23-as Európa-bajnokságon és a felnőtt ob-n köszöntek el a júliustól a kajakosaink – utóbbin érmekkel!

Három érmet is szereztek a Vasas kajakosai által fémjelzett egységek a július végén megrendezett felnőtt országos bajnokságon, aminek Szeged adott otthont. Kirkov Valentin és Kovács Márk párosa volt a leginkább elemében, mindhárom érmünk hozzájuk fűződik: sprintereink duója 200 méteren megállíthatatlan volt, ezen a távon pedig négyesben is begyűjtötték az aranyérmet – ekkor már a klubunk képviseletében Lászlófalvi Dominik is a hajóban ült. Kirkov és Kovács egy ezüstöt is hazavihetett, a négyesük 500 méteren ért másodikként a célba. Ám rajtuk kívül is szurkolhattunk angyalföldi kajakosoknak, akik közül sokan értek a dobogó közelébe.

„Fontos leszögezni: a helyzetünket megnehezítette, hogy a felnőtt ob-val párhuzamosan Keresztes Kristóf és Kovács Gergő az U23-as Európa-bajnokságon szerepelt, így a megszokott felállásokat fel kellett bontanunk, ezer méteren ráadásul így már nem is tudtunk egységet indítani – kezdi a visszatekintőt szakosztályunk vezetőedzője, Kassai Álmos. – Velük akár még szebb eredményeket is hozhattunk volna, de nélkülük is megoldottuk a feladatot, örömteli a három érmünk. A párosban aratott győzelem igazán szuper, hiszen először sikerült ezt a számot elvinni. Valentin és Márk vérbeli sprinter, benne volt ez a medál az esetükben, négyesben megvédték a címüket. Ők már a felnőttek közé tartoznak, a többiek között viszont még U23-asokat találunk; őket is megilleti a dicséret, sokat tettek a közösbe.”

A címvédő négyes

Kassai a portugáliai U23-as Eb-n vitézkedő versenyzőinkre is kitért.

„Önmagában már az is rang, hogy a királyszámnak számító K4 500-on csapatba tudtak kerülni. Hatodikak lettek, pontszerző helyen végeztek, de maradt egy kis csalódottság bennünk, mert az előfutamot megnyerték, azonban a pálya sajátossága, hogy jobbos szembeszéllel kell küzdeniük a sportolóknak, főleg a hármas pálya után, míg az egyes, kettes viszonylag szélárnyékos. Ez nem a mieink malmára hajtotta a vizet, enélkül talán a dobogóhoz közelebb végeznek. A mezőny viszont kimondottan erős volt, így a hatodik helyet is tudjuk értékelni.”

Felnőtt országos bajnokság (Szeged, július 27-30.)

K2 200: Kirkov Valentin, Kovács Márk – 1. hely
K4 200: Kirkov Valentin, Kovács Márk, Lászlófalvi Dominik – 1. hely
K4 500: Kirkov Valentin, Kovács Márk – 2. hely
K1 200: Kovács Márk – 4. hely
K2 1000: Tribol Bence – 4. hely
K2 1000: Tribol Bertalan – 4. hely
K4 500: Kiss Ádám – 4. hely