Jenkei András, 2023.07.09. | Atlétika

Pénteken és szombaton, az augusztusi világbajnokság színhelyén, a Nemzeti Atlétikai Központban rendezték a magyar bajnokságot, remek vasasos szerepléssel!

Fantasztikus helyszín, fantasztikus vasasos eredmények!
Bátran jellemezhetjük így a mögöttünk hagyott két napot. Az augusztusi világbajnokságnak otthont adó Nemzeti Atlétikai Központ  inspiráló helyszínt nyújtott a magyar bajnokságnak, a Vasas SC atlétái pedig éltek az alkalommal, és igencsak kitettek magukért. Okkal reménykedhetünk, hogy a vb-n akár két piros-kék atléta is ott lehet majd a magyar csapatban.

Elsősorban Kun-Szabó Balázs tanítványai vitték a prímet (...és gyűjtögették az érmeket) a két nap során.
400 méteres gátfutásban a huszonegy esztendős Bánóczy Árpád technikailag és fizikailag egyaránt nagyon rendben lévő futással idén immár harmadszor javította meg az eddigi legjobb vasasos eredményt. Ezúttal huszonhárom századmásodpercet faragott a rekordból, és került életében először 51 másodperc alá.
Mivel pedig bajnokságról beszélünk, csöppet sem mellékes, hogy  az előzetesen reméltnél jóval magabiztosabban utasította maga mögé ellenfeleit és nyerte élete első felnőtt magyar bajnoki címét!
"Most jártam először ebben a létesítményben, és bevallom a hideg futkosott a hátamon az érkezéskor. Nagyon szerettem volna jól futni, hiszen már évek óta annak rendelek alá mindent, hogy egyre jobb és jobb legyek, egy magyar bajnokságnál pedig mi kínálna jobb lehetőséget a bizonyításra. Nagyjából minden megvalósult abból amit terveztem, és most rettentő boldog vagyok. Persze nem állunk meg, jövő hétvégén már a finnországi U23-as Eb-n szeretnék ismét valami jó eredménnyel előrukkolni." - összegzett füligérő mosollyal a friss magyar bajnok.

Edzője is érthetően elégedett volt, elsősorban a jó technikai kivitelezéssel, de hangsúlyozta, hogy rangot ad a győzelemnek az is, hogy az ezen a távon kilencszeres magyar bajnok Koroknai Tibor is ott volt a vert mezőnyben.

A elhivatott, sikeres mester másik rövidtávfutó tanítványa Bundschu Patrik 100-on és 200-on is dobogós helyen végzett, azonban a kívüllálló számára kicsit meglepő módon, cseppet sem elégedetten értékelte a történéseket.
"Nem igazán tudok örülni az érmeknek, mindkét futásban több volt. Rengeteg munkát beletettem a felkészülés során, és most úgy tűnik, hogy nincs eredménye..."
Persze a versenyző szemszögéből nézve ez valahol érthető is, hiszen különösen a 200-as táv okozhatott nagy hullámverést a lelkében. Patrik elképesztő erővel rajtolt, elsőként fordult a célegyenesben és sokáig úgy tűnt, hogy ő ér be elsőnek, ám tatabányai riválisa a táv legvégét jobban bírta. Ha ehhez hozzátesszük, hogy 100-on egy század hiányzott az ezüsthöz, öt az aranyhoz...
Aztán az is lehet, hogy egy hét múlva már másként látja majd a világot, hiszen Bánóczyhoz hasonlóan Bundschu Patrik is ott lesz az U23-as Eb-n.

Ám nem csak a két fiú szerzett érmet a Kun-Szabó tanítványok közül, hiszen női magasugrásban a rendkívül tehetséges és sokra hivatott tizenhét esztendős Bátori Lilianna már többedszer adott tanúbizonyságot képességeiről. Állta a sarat jóval tapasztaltabb versenytársaival, 178 centiméterig hibátlanul ugrott, aztán harmadikra, egy technikailag kiválóan kivitelezett ugrással ezt a magasságot is teljesítette, és lett tinédzserként ezüstérmes a magyar bajnokságon.
Változatlanul állíthatjuk, hogy szép jövő áll előtte, legközelebb két hét múlva Mariborban, az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon mutathatja újra meg magát.

Kiemelkedő eredménynek örülhetett a 400-as Füleky Dorottya, aki a rég áhított 55-ös határt lépte át és lett hatodik, és mintegy mellesleg, remek egyénit futott 200-on is.

Csoportársaik közül Zsolnai Bálint újabb egyéni csúccsal (10,79) kvalifikálta magát a 100-as döntőbe, ahol ötödikként zárt, és ugyancsak egyéni legjobbját érte el Felsmann Balázs is ezen a távon. A 110 gátas Barczai Botond sem akart elmaradni edzéstársaitól, és szintén az eddigi legjobb eredményével ért célba ugyancsak az ötödik helyen.

A tapasztalt, sokat látott edzőnknek, Bajzáné Marton Líviának is volt oka az örömre. Sprinter tanítványa Fodor Júlia 100-on és 200-on is hatodiként ért célba, utóbbin igazán mutatós egyéni legjobbal, míg nagyon tehetséges tizenéves tanítványa Szigeti Miklós 200-on csípte el a nyolcadik helyet.

Örömmel nyugtázhattuk rutinos hosszútávfutónk, Molnár Ákos "visszatértét" is, aki sok-sok nehézség után újra jó formába lendült és futott be az ötödik helyen, egyéni legjobb időt elérve az 5000 méteres távon.