Jenkei András, 2023.06.11. | Atlétika

Az eredményes május után sem lassítottak a Vasas SC atlétái, már júniusban is több versenyen, köztük két WA Continental Tour Bronze viadalon, és a hegyifutó világbajnokságon is túl vannak.

Rangos versennyel avatták a Lantos Mihály Sportközpont felújított atlétika pályáját szerda délután a Magyar Nagydíj-sorozat budapesti állomásán, ahonnan atlétáink sem hiányoztak, és ahol igazán magasszintű eredményeknek is örülhettünk!

A 400 méteres férfi gátfutásban Bánóczy Árpád ismét eredményes futáson van túl, amivel nem csak a versenyt nyerte meg magabiztosan, hanem tovább javította egyéni legjobbját és egybe a szám vasasos rekordját is. Az új csúcs 51,02 másodperc!

Bundschu Patrik pedig szintén remek egyéni csúccsal növelte tovább esélyeit a nyári világbajnoki szerepléssel kapcsolatban, 100 méteren 10,46-al legjobb magyarként lett negyedik!

Tehetséges, fiatal magasugrólányaink közül Bátori Lilianna 3., Macsali Blanka 6., Simák Trillia a 7. helyen végzett a Csömöri úton.

Szlovéniában cseh-lengyel-szlovák-szlovén-magyar U18-as válogatott viadalra került sor vasárnap, ahol három vasasos fiatal húzhatta fel a magyar válogatott szerelést.
Szigeti Miklós 50,71 másodperccel a 400 méteres síkfutásban nyolcadikként végzett, míg a magasugró Bátori Lilianna újabb remek teljesítménnyel, 181 cm-vel győzött, Simák Trilla pedig 168 cm-vel negyedik lett!

Kun-Szabó Balázs, Bátori Lilianna, Simák Trillia, Szigeti Miklós

Legfiatalabbjaink az U14-16-os Területi Ligaverseny II. fordulójában Szekszárdon tíz dobogós helyezést szereztek, és gyűjtöttek be további pályafutásukhoz hasznos tapasztalatokat.

A múlt héten Ausztriában, Innsbruck környékén rendezték meg  a  terep- és hegyifutó világbajnokságot, vasasos résztvevővel.
Molnár Ákos a tavaszi terep félmaraton bajnokság megnyerésével vívta ki a részvétel jogát, és Ausztriában is szépen helytállt. Előbb szerdán az úgynevezett 'Vertical' futamon indult, amely  7,1 km-s távján 1020 méter volt a szintemelkedés, és a tengerszint felett 2000 méteren, egy sípálya tetjén volt a cél. Itt második legjobb magyarként a 74. helyen végzett a 121 célbaérkező között.
Szombat délelőtt került sor a hozzá közelebb álló 'Classic' távra, ahol a körpálya hossza 15 km volt, ami 752 m szintet tartalmazott. Ákos itt legjobb magyarként 58. lett (120 célbaérkező).