Jenkei Dániel, 2022.12.03. | Vízilabda

Nehéz meccs, és végül kétgólos A-Híd VasasPlaket siker a Komjádiban a BVSC ellen.

OB I, 6. forduló
A-Híd VasasPlaket-BVSC 9-7 (1-1, 2-0, 3-4, 3-2)
Komjádi uszoda, 150 néző.

Vezette: Kun Gy., Kovács S.

Vasas: MizseiI – Zerinváry, Konarik 3, Simon R. 1, Bedő, Nagajev 3, Drasko Brguljan. Csere: Randeljovics 1, Erdélyi, Mezei T., Sélley-Rauscher, Bátori 1, Herczeg.
Edző: Szlobodan Nikics

BVSC: Gyapjas – Mészáros Cs. 1, Gál D. 2, Gyárfás 1, Csacsovszky A., Csapó M. 2, Szabó II Bence 1. Csere: Tátrai, Sziládi, Balogh B., Batizi, Kovács P., Mészáros B.
Edző: Kemény Kristóf

Nem volt könnyű helyzetben Szlobodan Nikics a szombati BVSC elleni hazai bajnoki előtt, egyrészt nehéz ellenél következett, másrészt közel volt a szerdai Eurokupa-meccs, harmadrészt pedig Sedlmayer Tamás is lebetegedett.

Vezetőedzőnk olyan szempontból kockáztatott, hogy Sedlmayer helyére Brguljant írta be a meccskeretbe, így viszont a légiósszabály miatt ki kellett hagynia Braniszlav Mitrovicsot, de ez a húzás most bejött, hiszen a kapuban Mizsei Márton remekül helytállt, montenegrói légiósunk pedig nagyon kellett védekezésben.

Merthogy a vártnak megfelelően kőkemény meccset játszottunk a BVSC-vel, két negyed után 3-1 állt a táblán, és csak a nagyszünet után kezdtek valamelyest fellazulni hátul a csapatok.

Még az utolsó percekben sem látszott biztosnak a sikerünk, de végül Konarik és Nagajev hozták góllövés terén azt a különbséget, ami három pontot ért.

A rangadójelleget mutatta az is, hogy nagy volt a feszültség, főleg egyes bírói ítéletek után, Mátéfalvy Csaba például kapott is egy piros lapot, ami nem sűrűn szokott vele előfordulni.

A lényeg azonban, hogy megmaradt a hibátlan mérleg hat forduló után is, mostantól pedig még éppen hat napunk van a jövő pénteki FTC elleni kupaelődöntőig, amelyen még egy lapáttal rá kell majd tennünk...