Gy. Szabó Csilla, 2022.09.23. |

A síroller Magyar Kupa hétvégi állomásán ismét remekeltek a Vasas sportolói. Összesen harminchárom érmet, köztük tizenkét aranyat nyertek.

Harmadik, egyben utolsó előtti állomásához érkezett múlt szombaton a sírroller Magyar Kupa-sorozat. A Normafa Látogatóközpontban megrendezett esemény házigazdája a Vasas síszakosztálya volt, s a várakozásoknak megfelelően igen jó hangulatban zajlott.

„Szokatlanul hűvös volt az idő, de szerencsére nem esett, így rendben zajlottak a futamok – tájékoztatta honlapunkat Holló Miklós szakosztály-igazgató. – S bár emiatt picit kevesebb induló volt, a hangulatra nem lehetett panasz. Mi is mindent megtettünk azért, hogy a versenyzők jól érezzék magukat, minden befutó kapott egy tábla csokit, de más édességek és víz is járt az indulóknak. Sportolóink ismét nagyszerűen szerepeltek, a legjobb női, és férfi versenyőnek járó vándorserleget Laczkó Evelin Vivien, illetve Holló Martin nyerte. Mindketten nagyon jól futottak, utóbbi ráadásul mindössze tizenöt esztendős, mégis a leggyorsabb lett a teljes férfi mezőnyben. Ráadásul a válogatott Szöllősi Dánielt is legyőzte, aki ugyan szintén ifjúsági korú, de két évvel idősebb Martinnál. Optimistán várjuk az utolsó októberi futamot, az eddigi helyezések alapján többen is számíthatnak végső győzelemre sportolóink közül.”

Holló Martin (középen) a férfi abszolút győztesnek járó vándorserleget is elnyerte. Itt saját korosztályos kategóriájában látható a dobogó legfelső fokán, mellette jobbról, Kunos László.

Nyílt Síroller hegyi sprint verseny. VIII. Normafa 5.Síroller Magyar Kupa.