2011.03.27. | Atlétika
Lezárult a fedettpályás versenyszezon, a hosszútávfutók pedig már túl vannak első szabadtéri megmérettetéseiken is.

A különböző korosztályok fedettpályás országos bajnokságain két érmet sikerült begyűjteniük atlétáinknak. A tehetséges gátfutó lány Jancsurák Anna 60 méteres távon nem talált legyőzőre a serdülők között, míg Tóth Johanna a leány ifjúságiak 800 méteres számában lett ezüstérmes. Mindketten Bajzáné Marton Lívia tanítványai.

Jancsurák Anna

A legkisebbek Budapest mezeifutó bajnokságán mutatkoztak be. A több jó helyezés elérő atlétapalánta közül kiemelkedik a tizenegy éves Bremer Dániel és Svastits Domonkos futása, akik nagy fölénnyel utasították maguk mögé kortársaikat.

Svastits Domonkos és Bremer Dániel

Túl vannak idei első versenyükön az olimpiai szintteljesítéssel kacérkodó maratonfutónőink, Szederkényi-Takács Andrea és Gyurkó Fanni. Előbbi Drezdában lett félmaratoni távon egyéni csúccsal (1:15.46) második egy kenyai versenyző mögött, míg utóbbi erős hazai ellenfeleket győzött le nagy fölénnyel egy nyolc kilométeres utcai versenyen. Mindketten bizakodva készülhetnek áprilisi maratoni megmérettetésükre, amire Rotterdamban illetve Bécsben kerül sor.