2010.11.01. | Atlétika
Vasárnap a német nagyvárosban rendezett maratonin, ahol 12 475-en álltak rajthoz, két futónő is képviselte a Vasast.

A két - végzettsége szerint - jogásznő közül a 23 éves Gyurkó Fanni először próbálkozott a klasszikus távon, míg Pettkó-Szandtner Judit nyolcadszor készült a 42 195 méter hosszú táv megtételére.
Az ideális tizenkét fokos hőmérsékletben, gyorsabb iramban kezdtek a tervezettnél, 25 kilométerig elég erős tempót futottak, és bár onnan lassultak, de mindketten jónak mondható, 2.45.30 illetve 2:46.43-as időeredménnyel értek célba a 15. és a 17. helyen. Az idejük kapcsán azt is elmondhatjuk, hogy az idei esztendőben a negyedik és ötödik legjobb magyar eredményt érték el. (Itt mindenképpen megmegemlítendő, hogy a harmadik időt is vasasos futóhölgy birtokolja, Szederkényi-Takács Andrea, aki kora tavasszal 2:44.20-at  futott.)

Pettkó-Szandtner Judit                                          Gyurkó Fanni

Egyébként az idei esztendőben is rendkívül erős mezőny gyűlt össze Frankfurtban. A férfi verseny győztese a kenyai Wilson Kipsang 2:04.57 alatt ért célba, míg a nőknél honfitársa Caroline Kilel 2:23.25-el diadalmaskodott. Kálovics Anikónak sokáig esélye volt az országos csúcs megdöntésére, a végére azonban elfáradt, a tizedik helyen végzett, 2:30.56-os időeredménnyel.
A frankfurti pálya ezzel a 2:05-ön belüli eredménnyel a világ negyedik leggyorsabb pályájává lépett elő, hiszen eddig csak Berlinben, Rotterdamban és Dubaiban tudták ezt a bűvös határt áttörni.