Sűrű hetek és szép sikerek vívóink mögött.
Pörög a szezon utánpótlásvívóinknál, hétvégén junior korosztályban rendeztek párbajtőr országos bajnokságot, ami a Vasasban mindig kiemelt figyelmet érdemel.
Egyéniben a fiúknál kicsit csendesebbre sikeredett végül a viadal, bár Csabai Máté ötödik és Hamilton-Meike Jonathan hatodik helyével „delegáltunk” így is az élmezőnybe versenyzőket.
A lányoknál pedig az érem is összejött, hiszen Lipthay Hanna egészen a döntőig jutott, ahol csak az ezen a szinten már igazán rutinosnak számító Muhari Eszter tudta legyőzni őt.
Hogy aztán a csapatversenyben tovább emeljük a tétet: a fiúcsapatunk (Csabai Máté, Gutierrez-Sarabia Nicholas, Hamilton-Meike Jonathan, Kauker Dominik) ugyanis nem talált legyőzőre, a Balaton elleni hatalmas fordítás után a mieink a Honvédot múlták felül a fináléban.
A lányoknál (Balogh Bella, Fekete Bosziljka, Gálfalvy Réka, Lipthay Hanna) pedig egy nagyon szép ezüstérem jutott a Vasas csapatának.
A másik fegyvernemben, kardban pedig nemzetközi szinten is akadtak remek vasasos utánpótlás-eredmények a mögöttünk hagyott időszakban.
Spiesz Anna nehéz hetek, és két kisebb szívműtét után tért vissza Szófiában a kadett körversenyen, és ismét bizonyította, hogy az egyik legtehetségesebb tagja a magyar női kardutánpótlásnak. Kósa Miklós tanítványa ezúttal egészen az elődöntőig menetelt, ahol végül amerikai ellenfele parancsolt neki megálljt, de ez a bronzérme így is nagyon szépen csillog.
Férfi kardban Rabb Krisztián pedig kicsit korábban az olaszországi Carrarában lett szintén bronzérmes az U23-as Mediterrán Játékokon, szép ajándékot adva ezzel a 70 éves születésnapját ünneplő mesterének.
És még mindig kard, de ezúttal hazai verseny: Beviz Dorottya, Domonkos Emese és Missurai Pálma a junior Magyar Kupa aktuális fordulójában állhattak egyaránt dobogóra a közelmúltban.
Zárásként pedig néhány szó a felnőttekről is: az olimpikon Katona Renáta Orleansban tért vissza a nemzetközi kardmezőnybe néhány hete, egyelőre még csak bemelegítés-jelleggel, bár a főtábla egy asszón múlt csak neki. Férfi párbajtőrözőink, Nagy Dávid és Koch Máté pedig negyedik helynek örülhettek a magyar csapattal a berni világkupán, megadva ezzel a kezdőlöketet maguknak a párizsi olimpiáig vezető úton.
(borítókép: hunfencing)
2. Bevíz Dorottya (edző: Bodoky Ákos)
3. Domokos Emese (edző: Sárközi Gergely)
5. Bende Barbara (edző: Riba Ferenc)
8. Bognár Liza (edző: Sárközi Gergely)
1.Vígh Benedek (edző: Kósa Miklós)
2021. november 13. Budapest – Reménység körverseny
1.Monori Mátyás (edző: Kósa Miklós)
5.Fabó Ákos (edző: Kósa Miklós)
2.Kovács Adél (edző: Pinkóczi Ferenc)
3.Tóth-Horpác Lili (edző: Riba Ferenc)
7.Komjáthy Boglárka (edző: Riba Ferenc)
1. Csonka Dorottya (edző: Kósa Miklós)
5. Balkay Anna (edző: Kósa Miklós)
6. Kovács Adél (edző: Pinkóczi Ferenc)
3. Gauland Kristóf (edző: Kósa Miklós)
8. Szendrői Samu (edző: Kósa Miklós)
2021. november 20. Budapest – Kadet válogató
1. Domonkos Emese (edző: Sárközi Gergely)
2. Csonka Dorottya (edző: Kósa Miklós)
3. Bende Barbara (edző: Riba Ferenc)
2021. november 21. Budapest – Junior válogató
8. Bíró Hugó (edző: Riba Ferenc)
2. Bevíz Dorottya (edző: Bodóky Ákos)
3. Domonkos Emese (edző:Sárközi Gegely)
3. Missurai Pálma (edző: Bodóky Ákos)
5. Fenyősi Zita (edző:Sárködzi Gegely)
6. Báthory Katalin (edző:Sárközi Gergely, Kósa Miklós)
2021. november 28. Szófia – Kadet körverseny
2021. november 11. Hajdúhadház – Olimpici GP1
Gyermek leány párbajtőr:
6. Mamuzsich Mara (edző: Mészáros Tibor)
Serdülő fiú párbajtőr:
3. Gálik Balázs (edző: Halla Gergely)
8. Fehér Mátyás (edző: Halla Gergely)
Serdülő leány párbajtőr:
8. Rónaszéki Izabella (edző:
2021. november 20-21. Budapest – Kadet OB
Kadet női párbajtőr:
3. Fábián Kamilla (edző: Halla Gergely)
Kadet férfi pábajtőrcsapat:
2. Vasas (Bene Csongor, Joób Ágoston, Kapornai Zsigmond, Karácsony Ábel)
2021. november 27-28. Budapest – Junior OB
Junior férfi párbajtőr:
5. Csabai Máté (edző: Csabai Imre)
6. Hamilton-Meike Jonathan (edző: Fridvalszky Ádám)
Junior női párbajtőr:
2. Lipthay Hanna (edző: Halla Péter)
Junior férfi párbajtőr csapat:
1. Vasas (Csabai Máté, Gutierrez-Sarabia Nicholas, Hamilton-Meike Jonathan, Kauker Dominik)
Junior női párbajtőr csapat:
2. Vasas (Balogh Bella, Gálfalvy Réka, Lipthay Hanna, Fekete Bosziljka)