B.V., 2021.10.22. | Kézilabda

A nagyszerű második harminc percnek köszönhetően „négypontos” mérkőzést nyert meg a Budaörs ellen női kézilabdacsapatunk az NB I 5. fordulójában.

Női NB I, 5. forduló

Vasas SC-Moyra-Budaörs Hanbdall 28-24 (13-13)
Vasas SC: Kurucz A. (kapus) Imrei R., M. Agbaba 6 (1), Kajdon B. 8 (4), Faragó L. 4, Speth E. 1, Oláh K. 4. Cserék: Zsigmond P. (kapus), Szilovics F. 4, Kovács N. 1, Szatmári M. Vezetőedző: Penszki Gergely
Kiállítások: 6 ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1

Egészen pontosan három hét után lépett újra pályára pénteken NB I-es női kézilabdacsapatunk. A lányok akkor Szombathelyen vendégeskedtek, s bár hatalmas hátrányból kapaszkodtak vissza, végül nem szereztek pontot. Ezúttal újabb fontos feladat várt rájuk, immár hazai pályán a másik újonc Budaörs ellen.

A mérkőzés előtti felvezetőnkben beállósunk, Faragó Luca elmondta volt idő újjáépíteni a játékot, és alaposan fel is készültek az ellenfélre. Ennek ellenére a kezdés nem a tervek szerint alakult, az első három gólt a vendégek szerezték, ám azt követően sikerült rendezni a sorokat, és tíz perc után már 4-4 állt a kivetítőn. Sőt a folytatásban szépen lassan átvette az irányítást együttesünk, 13-10-re is vezetett. Aztán a játékrész hajrájában nem volt meg a higgadtság, sok volt a hiba, és az előny elolvadt (13-13).

A szünet után ismét az a Vasas jött ki, amelyet az első harminc perc nagy részében örömmel nézett az ismét nagyszerűen teljesítő hazai közönség. Olyannyira, hogy visszaállt a három gólos előny, nem sokkal később pedig már 22-17-es állásnál kértek időt a vendégek. De már akkor érezni lehetett, hogy a hét a hat elleni játék sem zavarhat be, és ez a két pont most itthon marad. A végén már csak az eredmény megtartására kellett koncentrálni, majd a 28-24-es siker után kezdődhetett a jól megérdemelt ünneplés.

Értékelések:

Penszki Gergely, vezetőedző: „Nagyon fontos pontokat tartottunk itthon. Nekünk jól jött a három hetes bajnoki szünet, szépen fel tudtunk készülni. Tiszteletre méltó eredményekkel a háta mögött érkezett az ellenfelünk, de nem ijedtünk meg, leszorítottuk a technikai hibák számát, a végére a helyzetkihasználás is rendben volt. Természetesen még mindig van hova fejlődni, de gratulálok a csapatnak.”

Szilovics Fanni: „Tudtuk, hogy jó csapat a Budaörs, ezért nem volt egyszerű felkészülni rájuk és a kétbeállós támadójátékukra. Ezt jól meg tudtuk oldani, támadásban is koncentráltak voltunk, szerintem ennek köszönhetjük a mai győzelmet. Mindig nagyon jó ennyi néző előtt játszani, köszönjük a szurkolást!”

A csapat legközelebb kedden a Magyar Kupában szerepel Hajdúnánáson, majd szombaton Vácon játszik bajnoki találkozót.

1. Győr 5 5 - - 186-128 10
  2. FTC 5 5 - - 165-120 10
  3. Debrecen 5 5 - - 143-112 10
  4. Mosonmagyaróvár 6 3 1 2 181-175 7
  5. Vác 6 3 - 3 163-158 6
  6. MTK 5 2 1 2 144-140 5
  7. Siófok 6 2 - 4 192-196 4
  8. Kisvárda 5 2 - 3 130-142 4