Jenkei Dániel, 2021.10.08. | Vízilabda

Jól sikerült az A-Híd VasasPlaket bemutatkozása az Eurokupa második selejtezőkörében. Az utolsó két negyedben állva hagytuk horvát ellenfelünket a Komjádiban.

Eurokupa, II. selejtezőkör

A-Híd VasasPlaket-Sibenik 12-5 (3:2, 3:3, 4:0, 2:0)

Gólszerzőink: Erdélyi B. 3, Bátori B. 2, Vadovics V., Randjelovics Sz., Zerinváry L., Mezei T., Szatmári K., Bedő K., Sedlmayer T.

Az első két negyedben is látszott, hogy rutinosabb és jobb csapat a Sibeniknél az A-Híd VasasPlaket, de ekkor még elsősorban a mieink hibái miatt szoros tudott maradni a meccs.

A harmadik negyed elején aztán egy remek Mezei-centergóllal megadtuk az alaphangot, olyannyira, hogy utána a horvátok a második félidőben egyszer sem mattolták a remeklő Mitrovicsot.

Az mindent elmond erről az időszakról, hogy végül kilenc Vasas-játékos is felkerült a gólszerzők listájára.

A vége 12-5 lett a javunkra, az utánunk következő összecsapáson pedig izgalmas meccsen az olasz Ortigia 10-9-re legyőzte a spanyol Sabadellt, így a képlet egyszerű: ha holnap is győz az A-Híd VasasPlaket, akkor már továbbjutónak és negyeddöntősnek mondhatja magát az Eurokupában.