2010.05.06. | Sakk
Sakkozóink ősztől - két év szünet után - ismét a legmagasabb osztályban játszhatnak.

Az NB I/B-s bajnokság Maróczy csoportjában játszó sakkozóinknak tavaly nem sikerült kivívni a visszajutást, akkor negyedikek lettek. Idén, a folyamatos jó teljesítménynek köszönhetően erre több remény mutatkozott, de az utolsó forduló előtt csapatunknak két pont hátránya volt a vezető Nyíregyházával szemben. A sorsunk azonban a saját kezünkben volt, hiszen a záró mérkőzésen a szabolcsiakkal mérkőztünk.

A találkozóra május első vasárnapján került sor, színhelye pedig a nyíregyházi Szent Atanáz Görög Katolikus Hittudományi Főiskola volt. Mindkét együttes legerősebb összeállításában ült asztalhoz, az értékszámok alapján 6:6 volt a várható eredmény. Nekünk a feljutáshoz 7:5-re kellett volna nyerni, akkor ugyanis az egymás elleni eredmények alapján nekünk állt volna a zászló.

A negyedik játékórában néhány értékes döntetlent könyvelhettünk el, majd következett egy váratlan vereség az első táblán. A még játékban lévők azonban keményen küzdöttek, és a hatodik órában sorra születtek a vasasos győzelmek. Egyre-másra írták be az egész pontokat játékosaink - Horváth Júlia, Török Sándor, Gyurkovics Miklós, Havasi János - neve mögé a jegyzőkönyvbe. A csattanó a végére maradt, amikor is a legjobb magyar nemzetközi mester, Szabó Zsolt is megadásra késztette az ellenfél csapatkapitányát.
Ez egyben azt is jelentette, hogy 8:4-re vertük riválisunkat, és következhetett a pezsgőbontás, hiszen a Klem László vezette sakkszakosztály képviselői a Vasas centenáriumi évében ismét az NB I-ben játszhatnak majd.