B.V., 2021.02.16. | Jégkorong

A kiegyenlített első harmad után sima vereséget szenvedett az Opten Vasas HC együttese a DEAC otthonában a jégkorong Erste Ligában.

Jégkorong Erste Liga

DEAC-Opten Vasas HC 6-2 (1-1, 2-0, 3-1)
Gólszerzőink: Mattyasovszky G., M. Veshutkin

Tizenkét napos szünet után tért vissza a jégre az Opten Vasas HC együttese a jégkorong Erste Ligában. Az ellenfél ezúttal a DEAC együttese volt, amelynek otthonában az ősszel már egyszer emlékezetes, 5-1-es sikert arattak a mieink.

Az első harmadban kiegyenlített játék folyt: bár Novotny góljával a hazaiak szereztek vezetést, utána Nagy Márk passza után Mattyasovszky Gergely egalizált (1-1). A második felvonásban aztán Izacky duplája előnyös helyzetbe hozta a debrecenieket (3-1), majd a záró etapban tovább nyílt az olló: a három DEAC-találatra Vasas-részről csak Maxim Veshutkin válaszolt (6-2).

Szombaton ismét mérkőzést játszik Ladányi Balázs csapata, 18:45-től hazai pályán fogadja a közvetlen rivális Titánok gárdáját.