B.V., 2021.01.30. | Jégkorong

A két csíkszeredai pontszerzés után a Corona Brasov otthonában 4-2-es vereséget szenvedett az Opten Vasas HC a jégkorong Erste Ligában.

Jégkorong Erste Liga

Corona Brasov-Opten Vasas HC 4-2 (3-1, 0-1, 1-0)
Gólszerzőink: D. Kmec, Szalma Zs.

A csíkszeredai dupla bravúr, majd a pénteki szünnap után a Corona Brasov együttesével találkozott idegenben az Opten Vasas HC együttese. A brassóiakkal szemben a szombati találkozóig nem jött össze a pontszerzés a szezonban.

A találkozó nem kezdődött jól, már a második percben megszerezték a vezetést a hazaiak. Erre még válaszoltak a mieink: Dusan Kmec volt eredményes, ám az utána következő két hazai góllal már jelentős előnybe kerültek a brassóiak (3-1).

A második harmadban Szalma Zsolt kettős emberelőnyből szerzett gólja után ismét elérhető közelségbe került a pontszerzés, ám a záró etapban a Corona Brasov negyedik találata eldöntötte a mérkőzést, és beállította a végeredményt (4-2).

Vasárnap 17:30-kor következik az erdélyi túra utolsó felvonása a Gyergyói HK otthonában.