Jenkei Dániel, 2020.08.28. | Kajak-kenu

A 2020-as évben az országos bajnokság volt kajakozóink fő versenye Szolnokon: Sólyom Dóra, Szántói-Szabó Tamás és Kovács Gergő is szerzett érmeket a Vasas számára.

Hétfőtől szerdáig Szolnokon rendezték a kajak-kenu országos bajnokságot, amelyen több Vasas-versenyző is szerette volna felhívni magára a figyelmet, közelebb kerülve ezzel a felnőtt válogatottsághoz.

A legeredményesebb versenyzőnk Sólyom Dóra lett: Simon Miklós tanítványa K4 200 méteren és K4 500 méteren is az ezüstérmes egység tagja, emellett K2 500 méteren a harmadik helyet szerezte meg, míg K1 500 méteren az ötödik helyen ért célba.

Sólyom Dóra a dobogón a K2 500 méter után

A férfimezőnyben Solti László számára a K1 1000 méter, a K2 1000 méter és K1 5000 méter volt a három preferált szám, neki azonban most kevésbé sikerült jól ez a szolnoki viadal. Egyesben ezer méteren nem tudott döntőbe jutni, párosban a szegedi Szendi Márkkal hatodikak lettek, 5000 méteren pedig egy ötödik hely jutott számára.

Lett viszont más érmesünk a férfiaknál, a fiatalok remekül teljesítettek, hiszen Szántói-Szabó Tamás K4 500 méteren tudott bekerülni az ezüstérmes egységbe, Kovács Gergő pedig K4 1000 méteren és K4 500 méteren is egy harmadik hellyel gazdagodott.

A felnőtt országos bajnokság után immár az U23-as ob zajlik Szolnokon, amelyen valamennyi felnőtt bajnoki érmes kajakozónk érdekelt, így majd ezt követően kérjük őket bővebb értékelésre.

(fotók: MKKSZ)