Jenkei András, 2020.08.23. | Labdarúgás

A bajnokság ötödik fordulójában játszott Haladás elleni mérkőzésen, csak az utolsó tizenöt percben látottakkal lehetünk elégedettek.

Vasas – Szombathelyi Haladás 2-2 (0-1)
Illovszky-stadion, 2300 néző.

Vezette: Kárpály Mihály (Szalai Balázs, Márkus Tamás)

Vasas: Jova – Hinora, Litauszki, Tóth B. (Csató), 60., Silye – Hidi M. – Szatmári, Pekár (Kleisz, 46.) – Balajti, Birtalan (Vernes, 72.), Radó.
Vezetőedző: Bene Ferenc.

Haladás: Verpecz – Schimmer (Kelemen, 46.), Mocsi, Devecseri (Németh M., 75.) – Tóth D., Csilus, Holdampf, Kiss B., Bosnjak – Medgyes, Szalay.
Vezetőedző: Mátyus János

Gólszerző: Silye (81.), Hinora (85.) ill.: Mocsi (20.), Csilus (56.)

Változatosan alakuló játék után, a 20. percben egy baloldali szögletet követően védőink lemaradtak a bemozduló szombathelyi támadókról, a beívelt labdát Mocsi csúsztatta a Vasas kapujába (0-1). A félidő hátralévő részében a Haladás lényegesen többet veszélyeztetett, nagyon kevés értékelhető támadást vezettünk.

Sajnos a térfélcsere után sem változott a játék képe, jóval veszélyesebben játszottak a vendégek. Az 56. percben, egy szöglet után kifejelt labdát Csilus szelidített meg a tizenhatos vonala előtt, lövése után pedig a labda védőinken megpattanva került kapunk bal sarkába, Jova hiába vetődött nem érte el azt (0-2).

A 70. percben villámgyos "ütésváltást" láthattak a nézők, előbb egy beadást nem tudott Szekér közelről az üres kapunkba kotorni, majd az ellentámadásból Radó tiszta helyzetben a 16-os vonaláról a felső kapufát találta el. Megélénkült a játék, helyzeteket alakítottunk ki, ám a gól nem jött össze. Egészen a 81. percig, ekkor Szatmári tört előre, lövése kipattant Verpeczről, Silye érkezett aki már nem hibázott (1-2). Négy perccel később Hinora lőtt kicsit oldalról, a nem túl erős lövést követően Verpecz bevédte a labdát (2-2). Egy perc múlva Balajti már a vezetést is megszerezhette volna, erős lövését követően az ellenfél kapusa bravúrral hárított. Az utolsó másodpercben is közel jártunk a győzelem megszerzéséhez, ám az ígéretesen alakuló támadás befejezése nem sikerült.

Az utolsó negyed órában játszott úgy a csapat, ahogy azt mindenki várja játékosainktól, addig kevés elképzeléssel futballoztunk.

Bene Ferenc vezetőedző:
- Ha a meccs hajrájában úgy tudunk játszani, mint ahogy akkor tettük, akkor kijelenthető, hogy elsősorban a fejekben, a gondolkodásban kell keresni a hibát. Muszáj változtatnunk ezen.

1. FC Ajka 5 4 - 1 14-3 12
  2. Gyirmót FC Győr 5 4 - 1 9-4 12
  3. Debreceni VSC 5 3 1 1 8-2 10
  4. Nyíregyháza Spartacus 5 3 1 1 5-2 10
  5. Szolnoki MÁV  5 3 1 1 6-5 10
  6. Dorogi FC 5 3 1 1 6-6 10
  7. Vasas  5 2 3 - 11-6   9
  8. Békéscsaba 1912 Előre 5 2 3 - 6-4   9