Dobos Sándor, 2020.03.07. | Vízilabda

A középszakasz első mérkőzését megnyerte a VasasPlaket, így 17 ponttal várhatja az áprilisi folytatást.

E.ON OB I, alsóházi középszakasz:

VasasPlaket–Debreceni VSE 98 (22, 31, 32, 13)
Komjádi-uszoda, 150 néző, V.: Tordai, Fodor R.

Vasas: Csoma – Bencz 3, Sélley-Rauscher 4, Hegedüs G., Halek, Nikic 1, Takács B. Csere: Török, Simon H., Vogel Simon, Kiss B., Miklós L. 1, Trombitás. Edző: Bóbis Máté

DVSE: Kósik – Kovács Gábor 1, Macsi P. 1, Vancsik 1, Macsi M. 1, Horváth Á., Fekete G. 2. Csere: Smitula 1, Telegdy, Stefanidesz, Zsilák, Rádli R. 1. Edző: Miroslav Bajin

Gól/emberelőny: 9/2, ill. 15/5
Ötméteresek: 2/3, ill. 1/1
Kipontozódott: Török B. (20.), Takács B. (27.), ill. Horváth Á. (32.)

Elkezdődött szombaton és majd egy hónapra le is áll a bajnokság középszakasza. Ennek ellenére koncentrálni kellett erre az egy meccsre, fontos volt három ponttal nyitni a bajnokság ezen részét, hiszen a Pécs és a BVSC előrébb jár a pontok tekintetében a Vasasnál.

Végül megérdemelten nyerte meg a Debrecen elleni bajnokit a Vasas, legfőképp azért, mert lényegében végig dominált, vezetett, olykor többgólos előnnyel is. Először védett a csapatban Csoma Kristóf, és látszódott is, hogy nyugodtabb védekezésben a Vasas, stabilabban szerepeltünk hátul.

Kellett is a stabilitás, mert 15 emberelőnye volt a Debrecennek, és a legértékesebb fór az utolsó lehetett volna a vendégek számára. Fél perc volt hátra, amikor emberelőnybe került a DVSE, de Macsi Patrik közelről leadott lövését nagy bravúrral megfogta az egész találkozón jól védő Csoma Kristóf, így egy helyett három pontot szereztünk a DVSE ellen.

Sélley-Rauscher Domonkos négy, Bencz Rolf három gólt szerzett, az ő lövőteljesítményük is jól jött ezen a szombat estén.

Bóbis Máté, a Vasas vezetőedzője: – Gratulálok mindkét csapatnak, a sajátomnak azért, hogy megnyerte ezt a mérkőzést, a Debrecennek azért, hogy az utolsó negyedben szorossá tudta tenni a meccset. Az első három negyedben látottakkal maximálisan elégedett vagyok, többször lett volna esélyünk lezárni a találkozót, de nem sikerült, kicsit kapkodtunk a végén. Nagyon kellett a kapusteljesítmény a mai győzelemhez.

Miroslav Bajin, a Debrecen vezetőedzője: – Gratulálok a Vasasnak, de a saját csapatomnak is, mert nem adtuk fel akkor sem, amikor elment az ellenfél 3-4 góllal. Végig harcoltunk, ennek örülök. Hiányzott a Vasasnak egy olyan kapusteljesítmény, ami ma is volt náluk, az utolsó támadásnál nagyon jó volt látni a lövésünket, de sajnos még szebb volt a védés. Megyünk tovább.

Nézd HD minőségben, válts 360p-ről 720p-re!