Jenkei András, 2020.02.28. | Röplabda

A bajnokság pillanatnyi éllovasának otthonában nyert nagyon magabiztosan a Vasas Óbuda.

1. MCM-Diamant Kaposvár – Vasas Óbuda 1-3 (-22, -13, 18, -20)
Kaposvár, 300 néző.

Vezette: Mezőffy, Vári.

Kaposvár: Tálas 4, Szűcs K. 8, Sipic 3, Szerencsés-Miklai 12, Klisura 6,  Djuric 7. Csere: Szpin (liberó), Oblad 7, Matic 11, Tóth J., Kalmár.
Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic

Vasas: Kostelanská 24, Kalicanin 8, Kjelstrup, Török K. 20, Gyimes 6, Ana Tiemi 5. Csere: Juhár (liberó) , Villám L. 8, Dékány.
Vezetőedző: Jakub Głuszak

A mérkőzés alakulása:
1. játszma: 2-0, 4-1, 6-2, 11-2, 12-7, 13-10, 15-12, 17-13, 20-16, 21-18, 22-20, 22-23.
2. játszma: 3-1, 6-3, 7-5, 8-6, 8-8, 9-11, 9-15, 11-19, 13-23.
3. játszma: 2-3, 4-4, 8-6, 10-8, 11-9, 12-10, 15-15, 17-15, 19-17, 21-17, 23-18.
4. játszma: 2-3, 4-4, 7-6, 9-9, 12-15, 14-16, 15-18, 16-21, 19-21, 19-23.

A 2019/20-as idényre alaposan megerősödő kaposváriakkal az idei bajnokságban kétszer mérkőzött a Vasas Óbuda, és mindkétszer (odahaza és idegenben is) vesztesen hagya el a játékteret.
A kiegyenlített erőviszonyoknak köszönhetően az elődöntőknek azonos eséllyel vághat majd neki a rájátszásba bejutó négy csapat az Extraliga alapszakaszának befejeztével, így ez az összecsapás elsősorban lélektani jelentőséggel bírt. A mérkőzés végeztével a Vasas Óbuda játékosainak önbizalma növekedhetett, hiszen együttesünk négy szettben gyűjtötte be a három pontot a somogyi megyeszékhelyen.

Nem indult jól a találkozó, hiszen számos bizonytalan megmozdulásunkat követően a hazaiak egyre nagyobb előnyt építettek ki, ám végül kilencpontos hátrányt is sikerült ledolgoznunk és a véghajrában a magunk javára fordítottuk az állást. A folytatásban, a szett egyharmadánál megsérült az ellenfél kulcsembere, hiánya pedig szemmel láthatólag felborította az erőviszonyokat. Ezt a játszmában ezután megszerzett pontok száma is mutatta, míg mi 19 akciót fejeztünk be eredményesen, a kaposváriaknak ez mindössze 5 alkalommal sikerült (2-0).
A hazaiak természetesen nem adták fel, és hiába kezdtük jobban a harmadik szettet, a végén vendéglátóink örülhettek. Az utolsónak bizonyuló játékrészben többnyire nálunk volt az előny, és a hajrában sem csökkent a koncentráció, így – főként Maria Kostelanská és Török Kata eredményes támadójátékának köszönhetően – a Vasas Óbuda megnyerte a rangadót.

(borítófotó: Muzslay Péter)