Jenkei Dániel, 2020.02.24. | Kézilabda

Géber Zsolt tanítványai a NEKA elleni hétvégi rangadót elvesztették, de így is remekül szerepelnek az ifjúsági I. osztályban.

A kilencedik fordulóban „köszöntünk” el a női ifjúsági I. osztályban szereplő vasasos lányoktól, nézzük kronologikusan, mi történt azóta. Csapatunk jelen pillanatban a harmadik helyen áll.

10. forduló
Győri Audi ETO KC - Vasas SC  30:26    (18:14)

Kiállítás : 10 perc  ill.  2 perc   Hétméteres : 6/3  ill.  7/6

Vasas SC: Kastl, Soltész B. 6, Török 4(1), Házi 3(3), Bréda L.8(2), Bréda B.4, Ványolos 1, Horvát, Pasqualetti, Soltész K., Vereszky

Géber Zsolt, edző: - Büszke vagyok csapatomra, mert a második félidő 27. percében csak 1 góllal tudott a hazai pálya minden előnyét élvező, zömében NB/I B-s játékosokkal felálló ellenfelünk. Az utolsó percekben kicsit elkapkodtuk támadásainkat, ezért alakult ki a 4 gólos különbség.

11. forduló
Vasas SC - Szombathelyi KKA  34:34  (16:15)

Kiállítás : 2 perc  ill.  12 perc   Hétméteres : 6/5  ill.  4/2

Vasas SC : Vereszky, Horváth 4, Pasqualetti 9, Házi 6(4), Ványolos 5, Nagy 4, Bréda B. 4, Günser 1, Illés 1, Soltész K.,

Géber Zsolt, edző: - A mérkőzés folyamán végig nagy küzdelem volt. A csapatok mindent megtettek a győzelem megszerzéséért. Tíz másodperccel a vége előtt a gólunkat vitathatóan, belemenésért érvénytelennek ítélték a játékvezetők, így döntetlennel zártunk. Büszke vagyok csapatomra, a meghatározó hiányzó játékosokat nagy akarattal és lelkesedéssel sikerült pótolnunk. Elsősorban Pasqualetti és Ványolos bátor és jó támadójátékát szeretném kiemelni.

12. forduló
Kozármisleny - Vasas SC  19:26 (9:12)

Kiállítás : 4 perc  ill.  8 perc  Hétméteres : 3/3  ill. 5/3

Vasas SC : Kastl, Soltész B.1, Pasqualetti 4, Házi 6, Bréda L. 5(2), Bréda A 2, Tordy 1(1), Nemes 1, Günser 1, Ványolos  4, Soltész K., Nagy, Bréda B.

Géber Zsolt, edző: - Jó kezdés után a hatgólos előnyünk a félidő végére háromra csökkent. Rendeztük sorainkat a szünetben és megbeszéltük hibáinkat. A második játékrészben már kilenccel is vezettünk, és jó játékkal magabiztos győzelmet értünk el. A hosszú utazás után elégedett voltam csapatunk teljesítményével.

13. forduló
Vasas SC - Siófok KTC  38:32  (16:15)

Kiállítás : 8 perc  ill. 6 perc  Hétméteres : 3/2  ill.  4/1

Vasas SC : Kastl, Soltész B. 5. Pasqualetti 6. Házi 5(1), Bréda L. 12(1), Bréda A.1. Bréda B.7,Günser 1, Horváth 1, Tordy, Török, Nagy,

Géber Zsolt, edző: - Álmos kezdés után a tízedik percben négy góllal vezetett ellenfelünk. Az időkérés során néhány dolgot megbeszéltünk, és a félidőt egygólos előnnyel zártuk. A folytatásban is sok hibával tarkított küzdelem folyt. A mérkőzés végére alakult ki a két csapat között a legnagyobb különbség, hat gól javunkra. Bréda Luca és Bréda Borbála, valamint Pasqualetti Timea, Kastl Anna és Soltész Kira játéka dicséretet érdemel.

14. forduló
Vasas SC- Bajnok DSE Nemesvámos 35:32  (16:17)

Kiállítás: 10 perc  ill.  4 perc   Hétméteres: 8/8   ill.  9/8

Vasas SC : Soltész K., Soltész B. 8, Török 1, Házi 3(3), Bréda L. 14(5), Bréda A. 3, Bréda B. 2, Tordy, Nagy 4, Vereszky, Pasqualetti, Günser

Géber Zsolt, edző: - Az első félidő végére ellenfelünk egygólos előnyre tett szert. A második félidő ötödik percétől feljavult játékunknak köszönhetően 2-3 gólos vezetést értünk el, és a mérkőzés végéig megőriztük ezt, főleg Bréda Luca és Soltész Bernadett jó játékának köszönhetően. Persze a csapat többi tagja is jól küzdött, tetszett a hozzáállás.

15. forduló
Alba Fehérvár KC - Vasas SC  25:28  (15:15)

Kiállítás: 18 perc  ill.  14 perc , Hétméteres: 4/4  ill. 10/9

Vasas SC: Kastl, Soltész B.2, Bréda L.12(6), Házi 7(3), Ványolos 1, Günser 3, Ács 2, Bréda B.1, Török, Nagy, Soltész K., Vereszky

Géber Zsolt, edző: - A mérkőzést nagy küzdelem, sok hiba és sok kiállítás jellemezte. A félidei döntetlen után a második játékrész közepétől vettük át a vezetést, és végül háromgólos győzelmet arattunk. Házi Veronika és Bréda Luca ismételten kiemelkedőt nyújtott támadásban. Nagyon örülök a sikernek, mert visszavágtunk a hazai pályán elszenvedett vereségért

16. forduló
Vasas SC-KSA Budapest  43::18  (20:8)

Kiállítás: 4 perc  ill.  6 perc   Hétméteres: 3/2  ill.  6/3

Vasas SC:  Vereszky, Günser 5, Török 2, Házi 2, Bréda L.1, Bréda A. 6, Bréda B.7, Nemes 1, Nagy 1, Soltész 5, Ványolos 7, Horváth 5, Sárkány 1, Soltész K., Kastl A.

Géber Zsolt, edző: - Hazai pályán jó játékkal sikerült legyőzni ellenfelünket. Kapusaink kivételével minden benevezett játékosunk gólt lőtt a mérkőzésen.

17. forduló

NEKA I-Vasas SC 41-32 (21-15)

Kiállítás: 2 perc  ill. 4 perc   Hétméteres:  2/2  ill.  7/5

Vasas SC: Kastl, Soltész B. 2, Török 10(3), Házi 3, Bréda L.6(2), Bréda A.1, Bréda B.3, Ványolos 5, Horváth 2, Günser, Nagy

Géber Zsolt, edző: - A kilencgólos vereség soknak tűnik, de az első félidő utolsó percében zsinórban kaptunk hármat, így nem volt annyira komoly különbség a két csapat között, mint amit az eredmény tükröz. Török játéka mindenképpen örömteli volt a mi részünkről.