Dobos Sándor, 2020.02.22. | Vízilabda

Hazai pályán szenvedett kellemetlen vereséget vízilabdacsapatunk, így a Szentesen aratott győzelem már nem annyira fényes.

E.ON OB I, 13. forduló:

VasasPlaket–AVUS Szombathely 8-10 (1-2, 1-5, 3-1, 3-2)

Vasas: Korom – Török, Miklós 1, Bencz 3, Sélley-Rauscher, Hegedüs G., Takács B. 1. Csere: Bóbis B. 2, Vogel Simon 1, Nikic, Kiss B. Edző: Bóbis Máté

AVUS: Horváth A. – Ekler B. 2, Jovanovic 1, Szőke Sz. 1, Marnitz G. 1, Irmes P. 1, Takács J. 1. Csere: Turnai B. 1, Polovic, Szabó B. 1, Szőke B. 1, Sebestyén. Edző: Matajsz Márk

Gól/emberelőny: 2/10, ill. 3/8
Ötméteresek: 1/2, ill. 3/3
Kipontozódott: Takács B. (26.), Sélley-Rauscher (32.)

Megint talpra kellene állni.

A Szentes elleni idegenbeli siker után (8-6) azt hittük, hogy talpon vagyunk, de ahogyan Sélley-Rauscher Domonkos fogalmazott a szombati bajnoki után, ezúttal majdnem mindenki mélységesen tudása alatt teljesített – emiatt kaptunk ki 10-8-ra a Komjádiban, a Szombathely csapatától.

Az AVUS ellen két gólt sikerült a félidőig lőni, ami – ismét idézet, ezúttal Bóbis Mátétól – kritikán aluli mérleg.

Szinte semmi nem jött össze a csapatnak támadásban, miközben a vendégek felszabadultan játszottak, és kiválóan blokkoltak, védekeztek. Megannyi támadásunk akadt el a blokkban, de még a sok hiba ellenére is benne volt a pakliban, hogy visszajövünk, hiszen 5-8-nál például ötmétereshez jutottunk, ami kimaradt…

Még a legvége előtt két perccel is felsejlett egy esetleges döntetlen lehetősége, csak hát 3-8 után kellett kapaszkodni, és tényleg nagyon rossz napot fogott ki csapatunk. Eközben a vendégeknél kilenc játékos is gólt szerzett (!).

Fájó vereség ez (egyébként tavaly is nyerni tudott a Szombathely a Komjádiban), ismét.

Legközelebb a Kaposvár érkezik a Komjádi-uszodába, az lesz az alapszakasz utolsó mérkőzése.