Metalcom-Szentes–VasasPlaket 6-8 (1-3, 1-2, 2-2, 2-1)

Szentes: Meixner – Kókai, Nagy M. 2, Basara 2, Hegedűs B., Somogyi 1, Crysopathis. Csere: Bozó, Mátyók, Pellei F., Pellei K., 1 Vörös, Gergelyfi. Edző: Pellei Csaba

Vasas: Korom D. – Török 3, Bóbis B. 1, Sélley-Rauscher 2, Hegedüs G., Simon H. 1, Takács B. 1. Csere: Nikic, Miklós L., Kiss B., Trombitás, Bencz. Edző: Bóbis Máté

Gól/emberelőny: 3/11, illetve 4/10
Ötméteresek: -, illetve 0/1
Kipontozódott: Sélley-Rauscher D. (32.)

Fel volt adva a lecke, mert otthonában roppant veszélyes és hatékony a Szentes, (egykori) közvetlen riválisaink is vesztesen hagyták el az ottani medencét. A BVSC és a Honvéd elleni vereséggel a felsőházi szereplésről lemondani kényszerülő VasasPlaket viszont jól kezdett a szombati bajnokin, 3-1-re nyerte az első negyedet, Török Béla két és Bóbis Botond egy góljával.

A hazaiak kapusának, Meixner Marcellnek több dolga akadt, de Sélley-Rauscher Domonkos góljával már 4-1 volt a Vasas előnye és a második negyed végére meg is maradt a stabil előny (2-5).

Kevésbé sikerült viszont fordulás után a harmadik szakasz, hiszen Ivan Basara góljával 6-4-re jött fel a Szentes, miközben többször is elvesztette a Vasas a labdát a támadások során, a kontrák nem jöttek jól, főleg, ha aztán átellenben kiállítással párosultak. Nagyon kellett Takács Bálint emberelőnyös találata, amivel visszaállt a plusz három (7-4, ide).

Korom Dániel ezúttal stabilan védett a kapuban, a blokkok is jó helyen voltak, így 5:29-cel a vége előtt, Sélley-Rauscher Domonkos második gólja után (8-4) reménykedhettünk a győzelemben. Kicsit befagyott az eredmény ezután, majd Basara vágta be a labdát, hogy aztán Bóbis Botond hagyjon ki egy büntetőt, Somogyi Balázs pedig másfél perccel a vége előtt kettőre csökkentse a különbséget.

Tovább már nem kellett azonban izgulnunk.

Meg kell jegyezni, hogy a szentesieknek még volt esélyük a felsőház elérésére a meccs előtt, de talán ez a győzelmi kényszer egy kicsit megfoghatta őket. Kihasználta ezt csapatunk, vagy ha úgy tetszik, ráerőltette akaratát a hazaiakra, és végül megérdemelt győzelmet aratott idegenben.

Régen nyertünk Szentesen, 2016. október 5-én egészen pontosan.

Bóbis Máté, a VasasPlaket vezetőedzője:
„Gratulálok mindkét csapatnak, egy olyan mérkőzésen vagyunk túl, ami fizikálisan nagyon megterhelő volt. Sajnos, későn jött a győzelem a felsőházba jutás tekintetében, de ettől függetlenül nagyon értékesnek tartom ezt a három pontot. Nagyon régen nyert középcsapat Szentesen. A stabil védekezésünknek, a jó blokkoknak, a labdaszerzéseknek köszönhetjük a mai győzelmet, Korom Dani pedig nagyszerűen védett. Ha az utolsó két mérkőzést otthon meg tudjuk nyerni, akkor elégedettek lehetünk az alapszakasz teljesítménnyel, ez a mostani siker önbizalmat kell, hogy adjon ehhez.”