Jenkei Dániel, 2020.02.09. | Labdarúgás

A hajrában értékesített büntetővel hozta el a Vasas FC mindhárom pontot Ajkáról.

NB II, 23. forduló
FC Ajka – Vasas 2-3 (2-2)

Ajka, Városi Sportcentrum, 1500 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Becséri G., Király Zs.)

Ajka: Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Tar, Tóth G. – Csizmadia Z. (Nagy I., 88.), Lengyel B., Kenderes – Soltész D. (Lakatos I., 88.) – Zamostny (Horváth P., 82.), Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly

Vasas : Jova – Szivacski, Csató, Tóth B., Lakatos Cs. – Szatmári L. (Hinora, 60.), Hidi M. S., Kovács M. – Birtalan B. (Szedlár, 74.), Feczesin, Balajti (Viczián, 87.). Vezetőedző: Bene Ferenc

Gólszerző: Balajti (0–1) a 17., Szatmári L. (0–2) a 22., Csizmadia Z. (1–2) a 26., Nagy K. (2–2) a 34., Balajti (11-esből, 2–3) a 85. percben

Kellemetlen ellenfél az Ajka, ha máskor nem, az őszi szezon során tapasztaltuk ezt az Illovszky-stadionban, de ettől függetlenül nagyon kellett volna nyerni most vasárnap idegenben.

Az első két meccs alapján úgy tűnik, Bene Ferenc formálódó csapatának legnagyobb erőssége a remek kezdés, hiszen a Békéscsaba elleni találkozóhoz hasonlóan most is a kapujához szegeztük a ellenfelet a kezdés után.

Nem elhanyagolható különbség, hogy ezúttal ez gólokkal is járt, Balajti és Szatmári révén a 22. percben már kettővel vezettünk.

Lehetett volna még több is, Balajti például komoly ziccert hagyott ki 2-0-nál, utána azonban jött a hidegzuhany, hiszen nyolc perc leforgása alatt egyenlítettek a hazaiak, így 2-2-es állásnál jött a szünet. Erre azért nem igazán számított senki...

A fordulás után már kevésbé volt egyértelmű, hogy melyik irányba dőlhet el a meccs, de a hajrában Feczesin kiharcolt egy büntetőt, amelyet Balajti higgadtan értékesített, így csak meglett az oly vágyott három pont.

A jelenlegi helyzetben pedig egyértelműen ez a legfontosabb...

(fotó: Vasas FC)

1. MTK Budapest 22 16 4   2 53-25 52
  2. Budafoki MTE 22 14 4   4 37-18 46
  3. BFC Siófok 21 11 6   4 36-22 39
  4. ETO FC Győr 22 10 7   5 31-23 37
  5. Gyirmót FC Győr 22 10 6   6 28-19 36
  6. FC Csákvár 21 11 2   8 32-35 35
  7. Vasas 22 10 5   7 42-33 35