Jenkei András, 2020.02.02. | Labdarúgás

Nagy rohamokkal kezdtük 2020 első bajnokiját az NB II-ben, de végül egyetlen gól sem született a Vasas-Békéscsaba mérkőzésen.

Vasas - Békéscsaba 1912 Előre 0-0
Illovszky Rudolf Stadion, 1500 néző.

Vezette: Antal Péter (Varga Gábor, Rózsa Dávid)

Vasas: Jova – Szivacski (Terbe, 87.), Csató, Tóth B., Hajdú Á. – Kovács M., Hidi M. S., Szatmári L. (Hinora, 81.) – Birtalan (Torghelle, 72.), Feczesin, Balajti.
Vezetőedző: Bene Ferenc

Békéscsaba: Uram – Szalai D., Farkas M., Nagy S., Mészáros M. – Bidzilya (Gréczi, 70.) – Kovács Á., Király P., Hursán (Babinyecz, 70.), Pantovics – Lukács R. (Máris, 88.).
Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Eljött a várva várt első tétmeccs 2020-ban, amelyet igazán pozitív előjelekkel várhatott a Vasas FC, hiszen rengeteg előremutató változás történt a mögöttünk hagyott bő egy hónapban a csapat házatáján.

A Békéscsaba elleni meccs első húsz perce is abszolút a várakozásoknak megfelelően alakult, hiszen a Birtalan-Balajti-Feczesin trióval rohamozva a kapujához szorítottuk a vendégcsapatot, és bizony csak Uram-kapus bravúrjain múlt, hogy nem kerültünk előnybe.

Miután azonban a Békéscsaba kibekkelte a kritikus perceket, kiegyenlítettebb lett a játék, a második félidőben pedig akadtak olyan periódusok, amikor a lilák tudták érvényesíteni az akaratukat.

Hiába állt be az utolsó húsz percre Torghelle is, nem sikerül betalálnunk, pedig adódott meccslabda.

A 0-0 pedig azért is fájó, mert egy győzelemmel máris két ponttal közelebb kerülhettünk volna a ma szintén ikszelő Budafokhoz.

1. MTK Budapest 21 15 4   2 49-22 49
  2. Budafoki MTE 21 13 4   4 36-18 43
  3. ETO FC Győr 21 10 7   4 30-21 37
  4. BFC Siófok 20 10 6   4 34-21 36
  5. FC Csákvár 21 11 2   8 32-35 35
  6. Gyirmót FC Győr 21 10 5   6 28-19 35
  7. Vasas 21   9 5   7 39-31 32
  8. Nyíregyháza Spartacus 21 10 1 10 38-34 31