Dobos Sándor, 2020.01.10. | Jégkorong

A Schiller-Vasas 6-3-ra alulmaradt a Fehérvári Titánokkal szemben az Erste Liga pénteki mérkőzésén.

Erste Liga, 34. forduló:

Fehérvári Titánok–Schiller-Vasas 6-3 (1-0, 5-2, 0-1)
Ifj. Ocskay Gábor Sportcsarnok, 287 néző, vezette: Gangel, Tímár, Bencze, Szabó

Fehérvár: Szeles
Horváth M., Vas Márk – Kiss R. (1), Mangone (2) - Halasi, Schartz (1) – Kóger B.
Mihály Á. (1), Nagy Á., Rétfalvi 1 – Balogh B. 1 (1), Dézsi 1 (1), Zion 2 (2) – C. Campbell 1, Császár (1), Madácsi – Kovács A., Vincze G.
Edző: Kiss Dávid

Vasas: Sági Máté (Tóth B.)
Bukor (1), Gáspár – Farkas B., Hetényi P. – Inglis, Seregély 1 – Surányi
Székely-Mádai G. (1), Szlama, Turbucz – Czakó, Csiki 1, Márton – Páterka (1), Schmál, Szalma 1 – Béres B., Pápa B.
Edző: Ladányi Balázs

Kiállítások: 15+20 perc végleges, illetve 8 perc
Kapura lövés: 46-37

Sok minden történt a pénteki, fehérvári bajnokin, amelyen ezúttal Tornyai Gábor és Fliszár Zalán sem lehetett ott, mindketten kisebb betegséggel küzdöttek, így otthon maradtak. Most sem volt tehát teljes a keretünk – a már régebb óta sérült játékosok mellé újabb hiányzók csatlakoztak.

A Fehérvárnak égető szüksége van a pontokra még így az alapszakasz végén, ha el akarja kerülni, hogy a Hokiklub Budapest elé kerüljön a tabellán. Jobban is kezdtek a hazaiak, jobban pörögtek, és a 6. percben Dézsi Bence távoli lövésével meg is szerezték a vezetést. A Vasas kevésbé tudta a korongot megtartani, így értelemszerűen kapura lövésből is kevesebb akadt (21-10 volt az első húsz perc az arány a hivatalos statisztika szerint), a Fehérvár viszont – amelynek kapuját Szeles Martin védte – vállalkozott bőven.

Mégis sikerült egyenlíteni, már a második harmadban, egy kiállítást szinte azonnal kihasznált csapatunk: egy buli után Csiki Attila körbekorcsolyázta a kaput, majd visszahúzta a korongot, 1-1.

Buta hiba után kaptuk a második gólt aztán, technikai kisbüntetéssel sújtották a csapatot, mivel túl sokan tartózkodtak a jégen, elnéztük a cserét. Campbell használta ki az emberelőnyt, hogy aztán a harmad derekán előbb Rétfalvi Kristóf, majd a talán a liga legjobb légiósaként rendre brillírozó Paul Michael Zion talált be, 4-1-re elhúzott a Fehérvár.

Időt kért Ladányi Balázs, hogy egy kicsit rendezzük a sorokat, de öt perccel később Czakó Barna kiállítása után újra a hazaiak találtak be, Balogh Bence növelte a fehérvári előnyt. Gyorsan válaszoltunk erre, hiszen Bukor Rajmund remek lövést eresztett el, amibe Szalma Zsolt még beletette az ütőjét, így meglepte a korong Szelest, 5-2.

A harmadot roppant csúnya jelenetsor zárta, Márton Koppányt tarolta le Gianni Mangone, akit végleg ki is zártak a játékból. Koppány hosszú pillanatokig nem mozdult a jégen, így joggal aggódtunk. Végül lekísérték a pályáról (hárman), az első hírek szerint agyrázkódást szenvedett fiatal játékosunk. A Fehérvár kettős emberhátrányba került az eset után, és ez a létszámkülönbség átnyúlt a harmadik harmadra is.

Merthogy addig nem sikerült kihasználni, és sajnos a fordulás után sem, kár volt érte. A harmadik harmadra egyébként némi meglepetésre Tóth Balázs állt a Vasas kapujába, de rövid időn belül újra visszatért a jégre az egyébként jól védő Sági Máté.

Sikerült aztán szépítenünk, Seregély Máté talált be, így a vége 6-3 lett a Fehérvárnak. Megint elég volt egy többgólos vereségre egy olyan rövid időszak, amikor kihagyott a koncentráció, a fegyelmezettség – ezen kell tovább javítani.

Csapatunk legközelebb szombaton játszik, méghozzá 19:40-től, a Vasas Jégcentrumban. Edzőmeccs keretében fogadjuk a Boston Curry College amerikai egyetemi csapatát – a meccs nyilvános és ingyenes, mindenkit várunk a Jégcentrumba.