Dobos Sándor, 2020.01.05. | Jégkorong

A Schiller-Vasas HC az Erste Liga idei szezonjában másodszor tudta felülmúlni az erős kerettel bíró erdélyi csapatot, ráadásul rendes játékidőben.

Erste Liga, 32. forduló:

Schiller-Vasas HC–Gyergyói HK 3–1 (0–0, 0–0, 3–1)

VASAS: Sági Máté
Bukor, Seregély (1) – Farkas B., Hetényi P. – Surányi, Tornyai
Székely-Mádai G., Szlama, Turbucz (1) – Czakó 1 (1), Csiki, Márton 1 – Fliszár 1, Páterka, Szalma (1) – Schmál
Edző: Ladányi Balázs

GYERGYÓ: Cooke (Ruczuj)
Góga (1), Rasulov – Bobcek, Ferenc Csibi – Kozma, Orbán Sz.
Rupert M. 1, Rupert F., Vorobjev (1) – Csergő, Péter Zs., Tendler – Daradics, Elekes-Darabont, Sára – Barabás, Benedek
Edző: Cameron Malcolm

Vasas Jégcentrum, 500 néző. V: Salánki, Kormos, Kis-Király, Bedő

Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Kapura lövések: 17–29

Mint egy falat kenyér, úgykellett a sikerélmény a Schiller-Vasas játékosai, a szakmai stáb és persze a szimpatizánsok számára. A Hokiklub elleni 8-3-as vereség ugyanis a lelkekbe mart, leginkább azért, mert a játék képe nem volt arányban a számszerű végeredménnyel.

A vasárnapi bajnokin az a Gyergyószentmiklós volt az ellenfél, amellyel mindig szoros mérkőzést vívtunk az alapszakaszban. Egyszer – idegenben – sikerült győzni is, és a legutóbbi erdélyi bajnokin is jól mentünk, vezettünk is az első harmad után.

Nos, ezúttal végig magas szinten maradt a koncentráció, nem csupán egy harmadon át voltunk egyenrangú partnerei a Cameron Malcolm irányította Gyergyónak. Ami külön dicséretes volt, hogy higgadtan védekezett a Schiller-Vasas, nem szórta el a korongot, ráadásul védőink is bátran részt vettek a támadásokban.

Jó volt ezt látni, és miután a második harmad végén is döntetlen volt az állás – egészen ritkaságnak számító 0-0, holott sok kiállítással kellett ismét együtt élnünk – kezdtünk reménykedni egy esetleges győzelemben is. A remény aztán valósággá vált, mert előbb Fliszár Zalán talált be (nem sokkal azután, hogy visszatért a kiállítása után), majd egy perc sem telt el, midőn Márton Koppány lőtt kapásból a hálóba egy remek Czakó-passzt követően.

Fotók: Vasas Attila

Két perccel ezután Hetényi Pétert küldték ki a játékvezetők, a Gyergyó pedig gyorsan kihasználta a fórt. Hat és fél perc hősies védekezésre volt szükség, hogy megmaradjon az egygólos előny, és hozta is a csapat, amit kellett. Pedig vészjósló volt 58:09-nél egy technikai kisbüntetés utáni emberhátrány, megúsztuk. Sőt, alig húsz másodperccel a vége előtt a vendégek lehozták a kapust (a cserekapust egyébként ekkor már), Czakó Barna pedig egy buli után azonnal az üres kapuba lőtte a korongot.

3-1-re megnyertük a bajnokit, folytatás szerdán, a DEAC ellen.

Ladányi Balázs, a Schiller-Vasas HC vezetőedzője:
„Az utóbbi időben a mutatott játék miatt nem volt problémánk, inkább azzal volt, hogy külső tényezőkre figyeltünk, mással foglalkoztunk, és nem 100 százalékban a játékunkkal. Ez rányomta a bélyegét az eredményességünkre. Szerencsére ma tudtuk kontrollálni az indulatainkat, és 100 százalékig a meccsre koncentráltunk, ami egy nagyon jó összképet és csapatjátékot eredményezett. Ha ezen az úton tudunk maradni, akkor lesznek hasonló sikereink.”

Cameron Malcolm, a Gyergyói HK vezetőedzője:
„Nagyon rövid volt a kispadunk, nem volt elég játékosunk, és ez sosem segít egy csapaton, bárki is legyen az ellenfél. Ráadásul a Vasas nagyon jól játszott, keményen dolgozott, a kapusuk pedig fantasztikusan teljesítményt nyújtott. Rengeteg gólhelyzetet és lehetőséget dolgoztunk ki, de nem tudtuk értékesíteni őket. Rendkívül csalódott vagyok, nemcsak az eredmény, hanem a mutatott játék miatt is.”