Dobos Sándor, 2019.12.23. | Jégkorong

A Schiller-Vasas HC végig egyenrangú ellenfele volt a fehérváriaknak, de a gólokat a vendégek lőtték.

Erste Liga, 28. forduló:

Schiller-Vasas HC–Fehérvári Titánok 1-4 (1-1, 0-1, 0-2)
Vasas Jégcentrum, 130 néző vezette:
Kincses, Berger, Dorner, Molnár M.

Vasas: SÁGI MÁTÉ
Bukor, Gáspár – Farkas B., Hetényi P. – Surányi, Tornyai – Inglis, Seregély
NAGY M., Szlama, TURBUCZ – Béres, CZAKÓ, CSIKI 1 – FLISZÁR, Páterka, Szalma – Márton, Pápa B., Székely-Mádai G. (1)
Edző: Ladányi Balázs

Fehérvár: SZELES
Kiss R., MANGONE – Imre, Szabó B. – Schartz (1), Vas Márk – Erdély (1), HORVÁTH MILÁN (2)
Madácsi, Mihály Ákos, ZION 1 – Campbell, Dézsi, Péter A. – Buzás, Császár, Nagy Á. – ALMÁSI 1, KOVÁCS A. 2, Vincze G.
Edző: Kiss Dávid

Kiállítások: 14, illetve 10 perc
Kapura lövések: 31:39

A Hokiklub elleni győzelem után bíztunk abban, hogy esetleg újabb pontokkal gazdagodunk a karácsony előtti meccsdömping során, annak ellenére, hogy a veszélyes Fehérvári Titánok volt a hétfői rivális.

Rögtön a mérkőzés elején két ígéretes helyzetet figyelhettünk a Fehérvár kapuja előtt (Nagy Márk húzogatott jól például), de Szeles Martin a helyén volt, mindkét alkalommal. Gyorsan álljunk is meg egy szóra: először játszott ismét a Schiller-Vasas ellen Martin, aki az elmúlt hetekben (a december 1-jei fordulóig) csapatunkat segítette Tóth Balázs sérülése miatt. A meccs végén vezetőedzőnk nyilatkozatában viccesen utalt is kiváló formájára. Kölcsönbe kaptuk őt (még a Fehérvár ellen is védett a kupában), ez a szerződés azóta lejárt, így a válogatott szünet óta Sági Máté áll a kapunkban.

És milyen jól áll! Az első harmad dereka róla szólt, többször is bravúrral hárított, de Almási Márk szólója után tehetetlen volt, az U20-as vb-ről lemaradó utánpótlás-válogatott szépen oldotta meg a helyzetet, végigkorcsolyázta a pályát, majd a jobb felsőbe ütötte a korongot. Az utolsó percben Csiki Attila majdnem lemásolta a gólt, szólója után Szeles csak beleérni tudott a korongba, amely végül bepattant a kapuba. Mindez az utolsó perc második felében történt, 1-1-gyel és 10-10 kapura lövéssel vonultak pihenőre a csapatok.

A második harmad közepén eléggé beszorult a Schiller-Vasas, ebben közrejátszott egy kiállítás, majd egy kettős emberhátrány is. Bár azt kihúztuk, nem sokkal utána pimasz megoldással rukkolt elő a kijevi világbajnok Kovács Alex. A szintén U20-as vb-győztes Horváth Milán szúrta rá messziről, Kovács beleért, így a korong irányt változtatott, nem számíthatott erre Sági Máté, aki továbbra is bravúrokat mutatott be a kapuban. Fölényben volt valamelyest a Fehérvár, de benne volt a gól a mieink játékában is.

Nagy tempóban indult a harmadik harmad is, és egy emberhátránnyal folytatódott a Vasas számára, amit sikerült kivédekezni – a többi közt úgy, hogy Fliszár Zalán két nap alatt a második ütőjét veszítette el. Nem volt szerencséje a védelemnek aztán: Szalma Zsolt állt bele egy lövésbe, de a blokk Kovács Alex elé pattant, ő pedig a másik oldalra mozdult Sági mellett be tudta vágni a korongot az üres oldalra. Kár volt érte, 1-3.

A harmad 7. percében aztán Ziont kiállították, de csak a két perc legvégén sikerült felállni, pár másodpercig. Az előnyös játék nem volt az igazi ezen az estén sem.

A meccs vége előtt bő 8 perccel a fehérváriak kiemelkedő légiósa, Mitch Zion aztán eldöntötte a meccset, fonákkal emelte be a kapuba a korongot, 1-4. Még volt egy esélyünk a felzárkózásra egy 2+2 perces kiállítás miatt, de ezt nem sikerült góllal kihasználnunk.

A Schiller-Vasas HC legközelebb december 28-án és 29-én játszik bajnokit, az újabb erdélyi túrán, előbb a Brassó, majd a Gyergyó ellen.

Ladányi Balázs, a Schiller-Vasas HC vezetőedzője: - Talán mondhatom, hogy nem tükrözi az eredmény a játék képét. Én úgy érzem, ugyanazt a formát hoztuk, mint amit a Hokiklub Budapest ellen tegnap, partiban voltunk. Az emberhátrányokat jól kivédekeztük, amikor viszont fellélegezhettünk volna, az első cserékből kaptuk a gólokat. Megvoltak a lehetőségeink, helyzeteket dolgoztunk ki, de nem tudtuk őket belőni. Gratulálok a Fehérvárnak.

Kiss Dávid, a Fehérvári Titánok vezetőedzője: - Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű dolgunk, de elértük a célunkat, hazavihetjük a három pontot, függetlenül attól, hogy voltak periódusok, amikor nem játszottunk jól. Ki kell emelnem a harmadik sorunkat, három gólt is szereztek az ottani játékosok, és a kapusunkat is, aki stabilitást adott hátul a játékunknak.