Az erős kerettel rendelkező Győrt egy ponttal legyőzte Pasaréten Földi Attila csapata.

Vasas Akadémia–UNI Győr Mély-Út 75–74 (22–23, 15–25, 22–15, 16–11)
Pasaréti út, 250 néző, vezette:
Nagy V., Pozsonyi, Sallai

Vasas: Murray 13, Tóth O. 6, Vukov 4, Heljic 10/6, Fraser 24. Csere: Szerencsés, Böröndy V. 11/3, Karlócai, Budácsik 7, Madár K. Edző: Földi Attila

Győr: Ygueravide 9/3, Raksányi 10/3, Dombai 8/3, Hruscaková 32/3, DeVaughn 6. Csere: Papp K. 4, Dúl P. 1, Barnai 1, Czank, Varga Zs. 3, Török Á., Mansaré. Edző: Milos Pavlovics

Az eredmény alakulása: 4. perc: 14–11. 8. p.: 19–20. 13. p.: 29–30. 17. p.: 29–44. 24. p.: 34–41. 28. p.: 52–61. 32. p.: 63–63. 36. p.: 71–70. 39. p.: 75–72

Kipontozódott: Szerencsés (31. p.), Tóth O. (37. p.)

Már az őszi fordulóban közel volt a bravúrhoz a Vasas Akadémia, de akkor idegenben ez még nem jött össze. Most viszont igen, ráadásul az esélyesebb vendégek 44-29-nél már 15 ponttal vezettek.

A több Vasas-nevelést, vagy egykori Vasas játékost láthattunk győri színekben. Először játszott Pasaréten ellenfélként Dombai Réka, ezúttal 8 pontig jutott. A mieinknél a két amerikai légiós mellett Sara Heljic, Böröndy Vivien is eljutott tíz pontig, de mindenki hozzátette a magáét a győzelemhez.

A győriek jó kezdésünk ellenére, az első játékrész végére átvették a vezetést, amit aztán a félidőig tetemessé különbségűvé növeltek.
Az  szünetben azonban Földi Attila vezetőedzőnek sikerült jó irányba terelnie a dolgokat. A második játékrészre az addigiaknál jóval agresszívabb Vasas állt fel a pályára. Eleinte azonban még így is csak nagyon nehezen sikerült faragni a hátrányból, ám a harmadik negyed végére, elsősorban Böröndy Vivien és Heljic Sara pontjainak következtében "látótávolságba" kerültünk.
Ez meghozta a szükséges lendületet, és légiósunk Brianna Fraser kosarával hosszú idő után ismét mi vezettünk (69-68). Az álláson egyszer még sikerült fordítani a vendégeknek, ám ekkor Fraser vette szószerint kézbe az irányítást, három büntetőjéből, és egy közeli találatával ötpontosra nőtt a különbség, ami kitartott a lefújásig.

Megvan tehát a negyedik győzelme a Vasas Akadémiának, szép ajándék ez a fa alá.

Földi Attila, a Vasas Akadémia vezetőedzője:
„Megfelelő energiaszinttel és sebességgel kezdtük az első félidőt, azonban pontatlanságaink következtében könnyű kosarakat kaptunk. A szünetben megbeszéltük a dolgokat, koncentráltabban játszottunk, talán ellenfelünk is megnyugodott előnye tudatában, és amikor sikerült fordítanunk, már nem tudtak ismét felpörögni. Szerencsére a meccs végét is kibírtuk.”

Milos Pavlovics, a Győr vezetőedzője:
„Úgy érzem, hogy három negyeden keresztül sikerült kontrollálni a találkozót. Az utolsó játékrészben teljesen feladtuk a palánk alatti területet védekezésben, könnyű kosarakat kaptunk, és támadásban is rosszul teljesítettünk, főleg a külső dobások terén, amit a hazaiak kihasználtak, és ez a meccsünkbe került. Sajnos egy játékos jó teljesítményével nem lehet mérkőzést nyerni.”

1. Sopron Basket 11 10   1 918-636 0.955
  2. NKE-FCSM Csata 11   9   2 897-811 0.909
  3. Atomerőmű KSC Szekszárd 12   9   3 958-760 0.875
  4. Aluinvent DVTK Miskolc 11   8   3 888-761 0.864
  5. TFSE-MTK 11   6   5 856-846 0.773
  6. Uni Győr Mély-Út 12   6   6 930-875 0.750
  7. PEAC-Pécs 12   6   6 882-883 0.750
  8. ZTE Női KK 12   6   6 911-918 0.750