NB II, 16. forduló

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–VASAS FC 1–3 (0–1)

Szeged, Szent Gellért Fórum, 4850 néző.
Vezette: Berke Balázs (Albert István, Csatári Tibor)

SZEGED: Takács J. – Kárász, Moga, Deák I., Mohl – Jovanovic (Pongrácz, 61.), Germán, Oláh G., Varga Sz. (Bitó, 66.) – Gajdos (Andorka, a szünetben), Kóródi. Vezetőedző: Joao Janeiro

VASAS: Bősz – Terbe, Szivacski, Tóth B., Hajdú Á., Lakatos Cs. – Szatmári L., Kovács M. (Köböl, a szünetben), Hinora (Kleisz, 88.) – Balajti (Birtalan B., 41.), Szedlár. Vezetőedző: Szanyó Károly

Gólszerző: Szedlár (0–1) a 24., Birtalan B. (0–2) az 56., Birtalan B. (0–3) a 63., ill. Germán (11-esből, 1–3) a 90. percben

A hétvégi Siófok elleni meccs kapcsán írtuk, hogy úgy tűnik, csapatunk nem tud nyugodt mérkőzést játszani a szezon során.

Nos, erre már szerdán rácáfoltak a fiúk, hiszen az új szegedi arénában az első 24 perctől fogva nem forgott veszélyben a győzelmünk. Szedlár szerzett vezetést ekkor, és utána is számtalan helyzetet dolgoztak ki a lendületesen futballozó mieink.

A második félidőben a további gólok is jöttek, a 41. percben pályára lépő Birtalan ismét igazolta, hogy jó formában van, 10 percen belül kétszer is mattolta Takács-kapust, így háromgólos előnyben várhattuk a meccs végét.

A szegediek a hosszabbításban büntetőből szépítettek, de ez most kivételesen belefért. Ezzel a meccsel szinte maradéktalanul elégedettek lehetünk, egy masszív ellenféllel szemben arattunk magabiztos győzelmet, ráadásul helyenként kifejezetten látványos játékkal.

A következő kihívás, hogy Szanyó Károly csapata fenntartsa ezt a formát az év hátralévő mérkőzésein is.

fotó: vasasfc.hu