Dobos Sándor, 2019.10.19. | Kosárlabda

Veszprémben közel állt a még nagyobb bravúrhoz csapatunk, de végül egypontos vereséget szenvedett.

NB I/B Piros-csoport, 4. forduló:

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém–Vasas Akadémia 92-91 (23-20, 23-16, 15-21, 21-25, 10-9)
Veszprém, 300 néző, vezette:
Jurák, Szakáll, Stánicz

Veszprém: Völgyi 9, Körtélyesi 15/9, Medve 14/6, Szabó P. 5, Mucza 2. Csere: Füzi 14/6, Madár 10/6, Czirbus 11, Kovács Á. 12/3. Edző: Mérész Csaba

Vasas: Moravcsik 15, Boros 8/3, Debreceni 15, Sólyom 7/3, Kelenföldi 6. Csere: Csík Richárd 23/6, Barócsi 11/3, Csík Roland, Steier 6/6. Edző: Faragó Péter

Már tavaly is a feljutást tűzte ki célul a Veszprém együttese, és ez a cél idén sem változott. Ennek megfelelőek voltak az eredményei is a hazai csapatnak, a forduló előtt vezette a bajnokságot.

A Vasas Akadémia a Salgótarján és a Baja elleni vereség mellett a Nyíregyháza elleni győzelmet tudta felmutatni. Most majdnem meglett a második, nagyon édes győzelem. De csak majdnem…

Jobban kezdett a Veszprém, 7-2-re, majd 15-10-re vezetett, de a negyed végén magára talált a Vasas Akadémia, csak három ponttal tartott előrébb Mérész Csaba csapata. A második szakaszban tíz ponttal is elment a Veszprém, Faragó Péter vezetőedző egy technikait is kapott az intenzív mérkőzésebn, ahol fordulás után tovább növelte előnyét a Veszprém, 57-44-nél már 13 ponttal vezetett.

De nem volt vége, csapatunk rákapcsolt, egy 9-0-s sorozattal lőtávolba kerültünk, négypontos hazai fórból következett a negyedik negyed. Körtélyesi hármasával már 78-69 is volt az állás, de egy perc alatt egyetlen pontra zárkóztunk, a végül 23 pontig jutó Csík Richárd remekelt a  találkozón. A negyed végén Füzi szabálytalansága után Moravcsik Áron mindkét büntetőjét értékesítette, így döntetlenre mentettük a meccset.

A hosszabbításban is a Veszprémnél volt az előny eleinte, de aztán 88-87-nél már a Vasas Akadémia vezetett, először a mérkőzésen. A rendkívül izgalmas meccset végül Medve Máté büntetője döntötte el a végén, 92-91-re nyert a Veszprém.