A VasasPlaket újabb fontos meccset nyert az OB I-ben.

VASASPLAKET–METALCOM-SZENTES 8–7 (4–2, 1–2, 2–2, 1–1)

Komjádi uszoda, 200 néző. V: Csizmadia, Marjai

VasasPlaket: Dévai – Sélley-Rauscher 4, Kiss B. 1, Simon H., Török B., Hegedüs G., Halek 2. Csere: Miklós L., Bóbis B., Bencz 1, Nikics, Takács B. Vezetőedző: Bóbis Máté

Szentes: Meixner – Bozó, SomogyiI B. 2, Hegedűs B., Pellei F. 1, Mátyók 1, Nagy M. 1. Csere: Kókai 1, Pellei K., Vörös 1, Basara, Gergelyfi, Hriszoszpatisz. Edző: Pellei Csaba

Gól – emberelőnyből: 13/3, ill. 11/3, Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –

Kipontozódott: Hegedüs G. (13. p.), Basara (31. p.), Kókai (33. p.), Pellei F. (35. p.), Takács B. (36. p.)

A kezdés előtt egyperces gyászszünettel emlékeztünk a héten elhunyt világbajnok kézilabdázónőre, Markovitsné Balogh Mártára, akinek férje a kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó, Markovits Kálmán volt, fia pedig klubunk jelenlegi elnöke, Markovits László.

Az első negyed méltó volt ezekhez a pillanatokhoz, az egyaránt duplázó Sélley-Rauscher és Halek révén pillanatok alatt négy gólnál tartottunk. Zúgott is a lelátóról a “hajrá, Angyalföld” az óbudai estében. Öröm volt, hogy újra hangos drukkereket láttunk a lelátón.

Sélley-Rauscher harmadszor is villant, így 5-2-nél még minden rendben volt, a második negyedben azonban komoly összeomlás következett be a mieinknél, semmi sem sikerült támadásban, a Szentes pedig fokozatosan faragta le a hátrányt, sőt, 6-5-re már ők vezettek.

Kiss Bálint törte meg a kínos gólcsendünket, aztán a remeklő Sélley-Rauscher találatával ismét mi kerültünk előnybe.

7-6-nál hosszú időre befagyott az eredményjelző, csak az utolsó percekre jött újabb gólváltás, fokozódtak az izgalmak.

Előbb a Szentes egalizált, de Bencz Rolf egy sikeres ötméteressel rögtön válaszolt (8-7), és ez is maradt a végeredmény, igaz ehhez többek között egy remek Török Béla labdaszerzés is kellett a végén.