Vereséggel zártuk az utolsó hazai meccsünket a szezonban.

NŐI NB I, 25. FORDULÓ

VASAS–MTK BUDAPEST 25–29 (15–13)

Népfürdő utca, 200 néző. V: Bíró, Kiss O.

VASAS: Tzintzis – Hárs 1, Mester, Hanusz 4, Kuczora 6, Szecsődi 2, Fekete B. 3. Csere: Győri (kapus), Becséri 1, Németh Mercedes, Agovic, Rózsa, Arany 4, Pados 4 (2), Varjú. Edző: Varga Márta

MTK: Terenyi 1 – Slakta 2, Karnok 6, Dakos 4, Tóth E. 4, Barna 1, Szádvári 5. Csere: Hlogyik (kapus), Kovács G. 1, Sallai, Mód 2, Kuti B., Gorilszka 1 (1), Termány 2. Edző: Golovin Vlagyimir

Kiállítások: 10, ill. 10 perc, Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1

Nagy elánnal kezdte Varga Márta együttese az MTK elleni meccset: Fekete és Szecsődi góljaival mi vezettünk, igaz utána fordítottak a vendégek, de ettől függetlenül  Vasas-dominancia volt az első félidőben. Tzintzis parádés védései mellett elsősorban Hanusz vitte a prímet támadásban, így a félidő felénél már néggyel is vezettünk (9-5).

Az MTK kezdett ébredezni, de ez is csak arra volt elég számukra, hogy az egyenlítésig jussanak, a félidő utolsó szavai azonban a mieink nevéhez fűződtek: Pados, majd Arany is betalált, ami 15-13-as Vasas vezetést eredményezett a szünetre.

A második félidőre aztán jelentősen fordult a kocka, többször is előfordult, hogy az MTK zsinórban három-négyszer volt eredményes, és ahhoz nem kell matematikusnak lenni, hogy belássuk, ebből nem jöhettünk ki jól...

Pedig a helyzetekig eljutottunk, de a befejezések már nem sikerültek, így az utolsó tíz percre kényelmes, ötgólos előnnyel fordulhatott ellenlábasunk.

A vége 25-29 lett, és összességében nem kell szégyenkeznünk, de ahogy az egész szezonban, most is hiányzott az a plusz, amivel egy ilyen éles NB I-es meccset meg lehetett volna nyerni.

Varga Márta, vezetőedző: - Két ellentétes félidőt láthattunk ma, koncentrált, nagyon pontos támadójátékot nyújtottunk, szilárd védekezéssel az első játékrészben. Ki szeretném emelni Tzinztzis Alexandra játékát, aki bravúrosan védett ebben a periódusban, Hanusz Boglárka pedig támadásban nyújtott extrát. A második félidőben pontatlanná váltunk, a ziccereinket nem tudtuk gólra váltani, amit az MTK ki tudott használni, és ez megpecsételte a sorsunkat.