A Vasas Akadémia felnőtt női csapata fennállásának legjobb idényét zárta péntek délután Pasaréten.

Vasas Akadémia – ZTE NKK 55-71 (20-15, 8-19, 16-21, 11-16)

Vezette: Söjtöry, Praksch, Csabai-Kaskötő

Vasas: Csolics 6, Dúl 3, Dusanics 8, Mérész 10, Dobos Á. 8. Csere: Solymosi 2, Tóth O. 2, Bernáth 5/3, Bajnóczi 7/3, Farkas F. 4.
Edző: Igor Szkocsovszki

Zalaegerszeg: Böröndy D., Nagy D. 6, Orsó 3, Bays 17, Burkholder 13/3. Csere: Szalay V., Hegedűs-Őri 7/3, Böröndy V. 15, Horváth Zs. 10, Velkey, Kovács G., Jurkó.
Edző: Gáspár Dávid

Az eredmény alakulása: 4. perc: 9–6. 8. p.: 15–10. 13. p.: 22–21. 17. p.: 24–32. 24. p.: 36–45. 28. p.: 40–51. 33. p.: 45–61. 38. p.: 50–69

A bajnokság 7.-8. helyéről döntő párharc második mérkőzésén felszabadult és hatékony játékkal leptük meg esélyesebb ellenfelünket az első negyedben. Ennek következtében ötpontos előnnyel zártuk ezt a szakaszt. A folytatásban veszítettünk a magabiztosságból, de a vendégek így is csak a 15. perc táján tudtak fordítani, innentől viszont egy időre megállt a tudomány a mi oldalunkon a támadások során. Hosszú percekig egyetlen egyszer sem tudtunk betalálni, így a szünetre már biztosnak tűnő előnnyel mehettek a vendégek.

A második játékrészben bár harcoltunk becsülettel, ellenfelünk elsősorban légiósaik révén apránként növelte előnyét, és zárta le magabiztosan a párharcot.