2014.02.15. | Röplabda

Sorozatban harmadszor hódította el a Magyar Kupát a Vasas Óbuda csapata. Jókay Zoltán tanítványai a békéscsabai döntőben nem sok esélyt adtak a TEVA-Gödöllőnek.

Vasas Óbuda - TEVA Gödöllő 3-1 (22, 22, -23, 13)
Békéscsaba, 800 néző.

Vezette: Adler, Újházi

Vasas Óbuda: Tálas 4, Stefanik 13, Miklai 25, Vacsi 8, Gubicza 5, Szabó 10. Csere: Lévai, Tóth. A (libero), Fábián.
Vezetőedző: Jókay Zoltán

Gödöllő: Mester 4, Hackl 7, Csengeri 20, Széles 6, Szakmáry 14, Lutter. Csere: Lékó (libero), Erdős 1, Kriegel 3, Antal.
Vezetőedző: Horváth András

1. szett: 1:0, 4:0, 4:1, 5:2, 6:3, 7:3, 8:3, 9:4, 12:6, 13:9, 14:10, 14:12, 15:13, 16:14, 18:14, 19:14, 21:18, 21:19, 25:22
2. szett 1:2, 2:2, 3:3, 3:4, 3:6, 7:8, 9:10, 10:12, 11:13, 14:17, 18:18, 19:22, 20:23, 25:22
3. szett: 2:3, 3:3, 5:4, 7:8, 8:8, 11:12, 12:12, 12:15, 12:16, 15:18, 16:21, 18:21, 20:24, 23:25
4. szett: 5:2, 7:2, 8:2, 11:4, 12:5, 14:6, 17:7, 19:9, 22:11, 25:13

Címvédőhöz méltó magabiztossággal kezdtük a játékot. A lányok egy pillanatig sem látszott hogy, a tét esetleg megzavarná őket, alig néhány perc leforgása alatt öt pontos előnybe kerültünk (8:3). Stefanik Orsolya szép ejtését, valamint Miklai Zsanett pontjait követően még nőtt is a különbség, ám a gödöllőiek néhány szép sáncot követően visszazárkóztak (16:14). Hamar letörtük lelkesedésüket, a folytatásban ugyanis előbb Szabó Adrienn nyitott szép ászt, majd Vacsi Evelin osztott ki két megsemmisítő erejű blokkot (19:14). A hullámzás azonban sajnos folytatódott, ismét ellenfelünk következett egy eredményesebb periódussal, igaz ehhez mi is hozzájárult néhány rontott nyitás formájában (21:19). Jókay Zoltán ekkor kikérte második idejét is, ami remek döntésnek bizonyult, hiszen gyors egymásutánban Gubicza Laura ütött szép centerpontot, majd Miklai Zsanett fejezett be egy kiválóan felépített figurát. Egy gödöllői hibát követően négy szettlabdához jutott csapatunk, melyek közül kettőt még hárított ellenfelünk, ám egy szabálytalan érintésének köszönhetően végül csak megnyertük az első szettet (25:22, 1:0).

A második játszma elejébe kissé beragadtak a mieink, Csengeri Petra nyitásait követően három pontos volt a gödöllői előny, Jókay Zoltán így kénytelen volt alig néhány perc után időt kérni (3:6). A technikai szünetre már egy pontra zárkózott csapatunk (7:8), majd Vacsi Evelin ejtésével ki is egyenlítettünk, ám Szakmáry Gréta vezetésével némileg ismét ellépett a Gödöllő (10:13). Miklai Zsanett pontjaival ismét egalizáltuk az állást (14:14). A forgatókönyv nem változott, a hátrányt egyenlítés követte, ám Szabó Adrienn ászával a szett során először, a vezetést is megszerezte csapatunk (18:19), majd Vacsi pontjaival három pontosra duzzadt előnyünk (20:23). Csapatkapitányunk, Miklai Zsanett sokadik nagyon okos megmozdulása egy rendkívül hosszú, lélektanilag is fontos labdamenetet zárt le, majd második szettlabdánkat egy hosszú gödöllői nyitással kihasználtuk, így egyetlen játszmára került csapatunk a hőn áhított Magyar Kupa-győzelemtől (25:22, 2:0).

A harmadik felvonást a Gödöllő kezdte jobban a szettet, ám Miklai Zsanett nyitásai révén ezúttal néhány perc alatt sikerült fordítani (5:4), de az első technikai szünetnél már ismét a kék-fehérek vezettek (7:8). Ebben a periódusban csapatunk nem tudta hatékonyan befejezni támadásait, az egyre inkább lendületbe jövő ellenfelünk pedig természetesen ki is használta ezt, így négy pontosra nőtt hátrányunk (12:16). A különbség állandósult képtelenek voltunk kilábalni a gödörből három játszmalabdát ugyan hárítottunk, de Hackl Szilvia centerpontja révén végül összejött a szépítés a gödöllőieknek (23:25, 2:1).

Miklai révén megint mi kezdtünk jobban, ellenfelünk újdonsült vezetőedzője Horváth András így hamar időkérésre kényszerült (2:5). Csapatkapitányunk ászt nyitott, majd a következő szervájából visszapattanó labdát Gubicza Laura bombázta be, az első technikai szünetre így megnyugtató, hat pontos előnnyel vonulhattak a mieink (2:8). A szép számú Vasas-tábor lankadatlanul űzte-hajtotta csapatunkat, a lányok pedig a meccs folyamán talán először, igazán lendületbe jöttek (3:11). Stefanik Orsi a pálya végéről visszaérve osztott ki egy hatalmas egyes blokkot, majd Tálas Zsuzsanna rombolta tovább a gödöllőiek önbizalmát egy gyönyörű ráfordulást követően (15:6). Ezekben a pillanatokban megállíthatatlannak tűnt együttesünk, igazi örömröplabdát láthattak a kilátogató nézők, drukkereink tíz pontos előnyünknél rászámoltak a Gödöllőre (17:7). A Magyar Kupa döntőjének utolsó perceiben a kiválóan játszó Stefanik Orsi ütött, majd ejtett szép pontot, Gubicza Laura nyitott ászt, majd Szabó Adri blokkolt óriásit, így a játék szinte valamennyi eleméből bemutatót tartott csapatunk (24:13). A mérkőzés riválisunk hosszú nyitásával ért véget (25:13, 3:1).

A mérkőzés legjobbjának a születésnapját a holnapi nap folyamán ünneplő, huszonöt (!) pontot szerző és igazi vezéregyéniségnek bizonyuló Miklai Zsanettet választották. A lányok fantasztikus teljesítménnyel ismét elhódították tehát a Magyar Kupát és ezzel megvédték címűket. A meccs után következhetett a jól megérdemelt ünneplés a szurkolókkal, akik szintén tapsot érdemelnek kitartó buzdításukért.