Remekül nyitotta az újévet a Vasas Óbuda csapata. A lányok hatalmas küzdelemben felülmúlták a Közép-európai Liga egyik – már hosszú évek óta – legjobb csapatát.

Vasas Óbuda – Calcit Kamnik (szlovén) 3-2 (13, 14, –16, –16, 10)

Vasas: Vacsi 11, Tálas 7, Miklai 20, Gubicza 4, Szabó A. 8, Stefanik 22. Csere: Lévai (liberó), Ludmán 1, Tóth A.
Vezetőedző: Jókay Zoltán

Kamnik: Borko 10, Bozič, Valenčič 1, Charuk 11, Turnšek 17, Vrhovnik 6. Csere: Jerala (libero), E. Mori 3, Kavcic, Sčuka 11.
Vezetőedző: Gašper Ribič

Tulajdonképpen úgy is vehetjük, hogy csupán háromnegyed nyolc táján kezdődött el a Vasas Óbuda – Calcit Kamnik mérkőzés, hiszen addig semmiről sem tudtak dönteni a csapatok. Mindkét együttesnek volt két-két briliáns, és két-két pocsék szettje, így alakult ki a 2:2-es állás. Ami persze a mieink számára volt hízelgő, hiszen vendégeink az idei sorozatban eddig mindössze egyszer botlottak, és magabiztosan, esélyesként érkeztek a Fáy utcába is.

A mindent eldöntő ötödik játékrész előtt ráadásul a lélektani előny is az ő oldalukon állt, hiszen 0:2-ről egyenlítettek, igaz a negyedik szett végjátékában már látszódott, hogy kezdünk kimászni a gödörből.
Feszült hangulatban, felváltva estek a pontok, mi mentünk mindig eggyel, a szlovének pedig egyenlítettek. Tálas jól szolgálta ki ütőinket, ha pedig lehetőséghez jutottak akkor Stefanik és Miklai egyaránt ellenállhatatlan volt. Röpke másodpercekre fordult a kocka amikor 6:7 lett az állás, de a Gubicza-Stefanik duó jó blokkjának köszönhetően a térfélcserénél már ismét nálunk volt az előny.
Két bombázónk a fordulás után is elemében volt, szélről középről egyaránt eredményesek voltak, és szerencsére Vacsi sem akart lemaradni tőlük. Ő középről ütött, aminek nyomán már 12:8-ra vezettünk, noha előtte időkéréssel próbált fordulatot kicsikarni a kamnikiak mestere. Egy-egy rontás mindkét oldalon, majd egy extra hosszú labdamenet végére – amelyben háromszor is hatalmasat mentettek a vendégek – Stefanik ütése tett pontot (14:10). Első mérkőzéslabdánkat érvényesítettük is: Tálas váratlan mozdulata mattolta az ellenfelet.