2013.12.02. | Röplabda

Az első szoros szett után a folytatásban már nem adott esélyt osztrák vendégének a Vasas Óbuda, a Közép-európai Liga hetedik játéknapján.

Vasas Óbuda – ASKÖ Linz-Steg (osztrák) 3:0 (23, 16, 10)
Folyondár utca, 100 néző.

Vezette: Vaško, Porvaznik

Vasas Óbuda: Vacsi 8, Szabó A. 7, Stefanik 10, Freeman 11, Tálas 2, Miklai 12. Csere: Tóth A., Lévai (liberók), Fábián 1, Ludmán, Gubicza 1, Pekárik.
Vezetőedző: Jókay Zoltán

Álmos hangulatban kezdte a csapat a mérkőzést, sok volt a hiba, hosszú ideig a vendég linziek neve mellett állt több pont az eredményjelzőtáblán. Csupán a végjátékban vettük át a vezetést, és jellemző módon ellenfelünk rontása hozta meg számunkra a szettgyőzelmet.

Amerikai légiósunk, Sareea Freeman két pontjával indult a második játékrész, ám néhány rossz labdaérintés és fogadás következtében mégis az osztrák csapat vezetett (7:8) az első technikai szünetben. Egy ideig még váltakozva születtek a pontok, aztán 14:12-es állás után Vacsi Evelin kezdett határozottan nyitni, és el is húztunk 20:12-re. Rövidesen pedig már szurkolóink német tudásáról is képet alkothattunk, akik tízet számoltak az ellenfélre. Ahogy kezdődött, úgy zárult a szett, Freeman blokkolt eredményesen.

Innen már nem volt megállás. 8:2-vel indítottunk a harmadik szettben, és aztán szép sorban érkeztek a cserejátékosaink. Gubicza Laura például mindjárt ponttal mutatkozott be. Ellenfelünk azért nem adta fel, 19:7 nél például többször is elképesztő mentéseket produkáltak, de végül Stefanik Orsi sokadik ütésének nem találták az ellenszerét. Felszabadult hangulatban teltek az utolsó labdamenetek. Meg is volt rá az ok, hiszen a lányok könnyedén váltották győzelemre esélyeiket.