2013.11.21. | Röplabda
A Vasas Óbuda a Challange-kupa idei kiírásában a selejtező második körében mutatkozott be. A hazai pályán elért fölényes győzelem jó kilátásokkal kecsegtet a főtáblára való kerülést illetően.

Vasas Óbuda – LP Kangasala (finn) 3:0 (16, 20, 17)
Fáy utca, 400 néző.
Vezette: Rusinoiu (román), Mula (görög))

Vasas: Vacsi 6, Szabó A. 11, Stefanik 5, Freeman 9, Tálas 5, Miklai 15. Csere: Tóth A., Lévai V. (liberók), Gubicza 2. )
Edző: Jókay Zoltán)

Kangasala: Tuominen 3, Hurskainen 4, Laakkonen 5, Salomäki 6, Jeter 10, Koolhaas 6. Csere: Sievänen (liberó), Yli-Pekkala 1, Tahvanainen 4. )
Edző: Tuomas Alatalo

Az eredmény alakulása:
1. játszma: 0:3, 6:5, 10:5, 15:8, 20:11, 22:15.)
2. játszma: 3:2, 7:3, 7:7, 12:10, 15:13, 18:16, 20:19, 23:19. )
3. játszma: 5:1, 6:5, 12:5, 16:8, 20:10, 22:13.

A találkozó előtti jó hangulatot nem csak Komjáti András születésnapi köszöntője, hanem a Vasas és a Magyar Röplabda Szövetség között ünnepélyesen aláírt támogatási szerződés is megalapozta, amelyet aztán a mérkőzés során az eredmény alakulása csak tovább fokozott.

Igaz nem egészen úgy indult, hogy ennyire felhőtlen lesz minden. Három finn nyitás és 3:0 oda. A harmadik pontnál Tálas Zsuzsanna már a pályát szegélyező reklámtáblákat bontotta, ám hamar lendületbe jöttünk. Nem sokkal később Stefanik Orsi pontja a 3:3-at jelentette, ám ezután még egyszer, és egyben utoljára a meccsen, 4:3-ra vezettek a vendégek. A második technikaiig két 8:5-ös etappal jutottunk el, és innen ha lehet csak fokozódott a fölényünk. Szabó Adrienn okos ejtésével és Sareea Freemen ütésével már 21:12-re nőtt az előnyünk. Pillanatnyi megtorpanásunkat időkéréssel szakította meg Jókay Zoltán, 21:15 után Miklai Zsanett rázta meg magát. Egy hosszú vendégnyitás jelentette a zárszót.

Térfélcsere után mi szereztük az első pontot, majd 7:3 léptünk el. Innen egyenlítettek a finnek, ám a Tálas, Vacsi duó blokkja megszakította a pontgyűjtésüket. Miklai kemény bombáival szaporítottuk pontjainkat, ám több hiba is becsúszott, így húsznál is még csak eggyel mentünk. Vacsi Evelin kemény szerváival innen jutottunk el a szettlabdáig, majd ezúttal Freeman mondta ki a végszót.

Akárcsak előzőleg, a harmadikban is Szabó Adrienn pontjával kezdtünk, 8:5-ig még tartották magukat az északiak, ám ettől fogva már meglehetősen hitehagyottan játszottak. Tetemes lett a különbség (19:10), vezetőedzőnk pedig pályára küldte előbb Lévai Vivient, majd Gubicza Laurát is. Szőke centerünk kihasználta az adódó lehetőséget, utolsó két pontunk az ő nevéhez fűződik.

Jókay Zoltán vezetőedző:
- A lányok megmutatták, hogy tudnak összeszedetten, határozottan játszani. Örülök a győzelemnek, bár az, hogy három szettben győztünk a mostani rendszernek köszönhetően még nem döntötte el a párharcot. Kinn biztos, hogy nehezebb dolgunk lesz. Ezen a meccsen a finnek kényszerűségből változtattak a szerkezetükön, ami biztos, hogy hátráltatta őket. Ma elsősorban a támadásokban tudtunk föléjük nőni, a mezőnyben ők is parádés dolgokat műveltek, elképesztő mentéseik voltak. Szóval lesz még dolgunk Finnországban. Nagyon jól röplabdáztunk, a drukkerek pedig fantasztikus hangulatot teremtettek..