2013.10.27. | Röplabda
Az idény első hazai, és egyben az első külhoni csapat elleni KEL-mérkőzésén, ötszettes küzdelemben maradt alul a Vasas Óbuda, a korábbi sorozatok egyik állandó résztvevője ellen.

Vasas Óbuda – VK Doprastav Bratislava (szlovák) 2:3 (–16, 16, –13, 17, –11)
Folyondár utca, 200 néző
Vezette: Kulhanek, Petsche

Vasas-Óbuda: Miklai 21, Freeman 14, Stefanik 7, Tálas 7, Szabó A. 7, Vacsi 5, Csere: Tóth A. (liberó), Lévai, Ludmán 2.
Vezetőedző: Jókay Zoltán

Változatos mérkőzést játszott egymással a két együttes. A nyitó játékrész első néhány pontja után, kiszerváltak minket a vendégek, a zsinórban kapott pontok után hiába javultunk fel, a szett elúszott. A folytatásban szerencsére maradt a lendület, elsősorban Miklai Zsanett volt ellenállhatatlan. Magabiztosan egyenlítettünk. Sajnos azonban – ahogyan már oly sokszor – érthetetlen fordulat következett, rengeteget hibáztunk, esélyünk sem volta harmadik játszmában. A következőben viszont megint villogtunk, jöhetett a sorsdöntő ötödik szett. A sorminta folytatódott, 2:2 után beragadtunk, a hajrában elért szép pontjaink ellenére sem volt adott a lehetőség a mérkőzés megnyerésére.