Dobos Sándor, 2020.02.01. | Vízilabda

Egyrészt megnyerte a vendégcsapat a Vasas elleni bajnokit, másrészt tett egy lépést riválisával szemben a felsőházba kerülésért.

VasasPlaket–BVSC-Zugló 10-12 (3-1, 3-5, 3-5, 1-1)
Komjádi-uszoda, 200 néző, vezette: Csanádi, Rubos

Vasas: Korom – Török B. 2, Sélley-Rauscher, Halek 3, Bóbis B. 3, Takács 1, Simon H. 1. Csere: Trombitás, Miklós, Bencz, Hegedüs G., Kiss B., Vogel Simon. Vezetőedző: Bóbis Máté

BVSC: Györke – Csapó 5, Sugár, Pásztor 2, Mészáros Szabó Bendegúz, Kovács P. Csere: Czigány 1, Gyenis 1, Tanczer 1, Ágh, Létay 2, Lajkó. Vezetőedző: Szűcs Levente

Gól/emberelőny: 1/6, illetve 3/9
Ötméteresek: 3/4, 2/2

Nagyon fontos bajnoki várt a VasasPlaketre, vissza kellett vágni az őszi, egygólos vereségért, hogy versenyben maradjunk a felsőházért folytatott harcban. Ennek megfelelően nagy elánnal vetette bele magát a csapat a meccsbe, és az első negyedben különösen a védekezésben alkotott maradandót a társaság, no meg persze lőtt három gólt is. Lőhetett volna négyet is, de Török Béla ötméterese kimaradt.

Halek Márton kétszer is beköszönt az első szakaszban, mellette Simon Henrik használt ki gyorsan egy emberelőnyt. Nagyszerűen védett a kapunkban Korom Dániel a mérkőzés elején, most neki szavazott bizalmat a szakmai stáb. Nem volt ott viszont a meccs előtt belázasodó Slobodan Nikic a csapatban, klasszis centerünk a lelátón figyelte a mieinket.

A második negyed sem volt rossz, legalábbis egy ideig volt válaszunk a BVSC góljaira, 4-4 után előbb Török Béla, majd Bóbis Botond talált be (utóbbi büntetőből), így ismét két góllal mentünk, ezt egyenlítette ki a vendégcsapat a nagyszünetre, az egykoron a Vasasban pólózó, a meccsen 5 gólt szerző Csapó Miklós révén.

7-6-nál vezetett először a BVSC, de Halek Márton harmadik góljánál már mi, igaz, utoljára. A negyed végén már mínusz három is volt, egy 4-0-s szériával rukkolt elő Szűcs Levente csapata.

Hektikus pillanatai is voltak a meccsnek, sok kontra is tarkította, azaz nem tartottuk lehetetlennek, hogy innen visszajön a VasasPlaket.

Az utolsó szakaszt 9-11-ről kezdhettük, de Pásztor Mátyás gólja visszaállította a háromgólos hátrányt, innentől pedig tényleg futottunk az eredmény után. Sok hiba csúszott a támadásokba, az emberelőnyöket sem használtuk ki jól, így végül nem tudtunk megújulni.

Nagy kár, hiszen így nagyon nehéz helyzetbe kerültünk a csoportbéli négy közé jutásért vívott harcban. (Ráadásul a Szentes nyerni tudott a Honvéd ellen, így ellépett tőlünk.)

A Vasas jelenleg a 6. helyen áll 8 ponttal.