Gy. Szabó Csilla, 2023.03.04. | Kosárlabda

A TFSE elleni igen fontos, fővárosi presztízsmeccsen nem sikerült nyernünk, s ezzel egyelőre a bajnoki tabella kilencedik helyére csúsztunk vissza. A szigetszentmiklósiak elleni utolsó találkozót ezért mindenképpen meg kell nyernünk, bár még így is sok múlhat a vetélytársak szereplésén.

TIPPMIX NŐI NBI/A. Alapszakasz. 21. forduló.

TFSE-MTK − Vasas Akadémia 94-78 (28-14, 22-25, 20-22, 24-17)

TFSE: Dúl P. (13/9), Theodoreán (10/3), Manis (18/3), Hegedűs (18/6), Dúl T. (2). Csere: Pusztai (8), Marshall (21/3), Baa (2), Király (2).

Vasas: Papp (11/3), Smailbegovic (15/6), Nunn (23), Tóth (5), Madár E. Csere: Pardee (17/9), Budácsik (2), Szerencsés, Madár K. (4), Salamon (1), Van Rijs D.

A bajnokság egyik legfontosabb mérkőzésére készültek akadémistáink, hiszen a hatodik helyen állva, egyetlen ponttal előzték meg csupán a TFSE együttesét. Utóbbi a kilencedik pozícióból kívánt a nyolcba lépni, mi pedig két fordulóval az alapszakasz vége előtt, meg szerettük volna őrizni rájátszásos helyünket.

A találkozó a hazaiak kosarával indult, ám előbb Schaquilla Nunn, majd pedig Papp Klaudia egyenlített. A folytatásban azonban nem jöttek be a támadásaink, ezért a negyedik perc végére már kilenc pontosra nőtt a házigazdák előnye (13-4). Ismét Nunn és Papp kosaraival tartottuk ezt a különbséget, ám a TFSE továbbra is eredményesebb volt támadásaiban és tizennégy ponttal nyerte az első negyedet.

A második játékrészben sokkal kiegyenlítettebbé vált a küzdelem. Katrina Pardee pontjaira számíthattunk biztosan, de Smailbegovic Nadja, valamint Nunn is derekasan szerezte a pontokat, s így tizenegy pontosra tudtuk csökkenteni hátrányunkat.

Papp Klaudia (10) töltötte a legtöbb időt pályán csapatunkból és 11 ponttal járult hozzá a szerzett 78-hoz

A szünet után folytattuk a felzárkózást, Nunn és Tóth duplái révén már csak öt pontnyira voltunk a TFSE csapatától. A házigazdák ekkor rákapcsoltak és a 26. perce tizenkilenc pontos előnyre tettek szert (68-49). Utóbb kiderült ez volt a legnagyobb különbség a találkozó során, hiszen akadémistáink ismét mindent beleadva próbáltak szépíteni. Papp hármasa adta meg a kezdőlökést, majd Madár Kata, Pardee és Smailbegovic pontjaival tudtunk kilenc pontnyira feljönni.

A negyedik negyedre azonban láthatóan elfáradtunk attól, hogy folyamatosan futnunk kellett az eredmény után, a TFSE így magabiztos tizenhat pontos győzelmet aratott. Ez azt is jelentette, hogy a két csapat helyet cserélt a tabellán, akadémistáink éppen kicsúsztak az első nyolcból. Az alapszakasz utolsó találkozóján, a BKG ellen mindenképpen nyernünk kell ahhoz, hogy esélyünk legyen még a play offba kerülésre.

Milos Pavlovic, a Vasas Akadémia vezetőedzője:
„Mindent elmond az, ahogyan a meccset kezdtük. Az egész mérkőzésre rányomta a bélyegét. Kihívóként érkeztünk, de a hazaiak olyan hatalmas nyomást gyakoroltak ránk, amire nem tudtunk válaszolni. Az egész első negyedben egyetlen faultot ütöttünk be, ez nagyon kevés. A védekezés terén teljesen kiestünk a fókuszból, emiatt csak szenvedtünk és nagyon nehezen maradtunk játékban. Jár a gratuláció a TFSE-nek, jobban akarták a győzelmet!”