Jenkei Dániel, 2022.05.17. | Atlétika

Minden várakozást felülmúlva, a negyedik helyen végzett a Vasas SC az atlétika csapatbajnokság győri elődöntőjében.

Az Atlétikai Magyar Csapatbajnokság nyugati elődöntőjével Győrben kezdődött meg a hazai pályaszezon a mögöttünk hagyott hétvégén, a Vasas SC atlétika szakosztálya pedig népes csapattal, több mint harminc fővel és negyvennégy rajthoz állással képviseltette magát.

A mennyiséghez pedig minőség is társult, hiszen a mieink minden várakozást felülmúlva a negyedik helyen zártak összesítésben, ezzel pedig gond nélkül biztosították a szeptemberi döntőben való szereplésüket.

Fontos adalék, hogy idén először nem társulhattak egymással a klubok, hanem mindenki önállóan indult, és az egyes versenyszámokban az első tizenhat helyezett kapott pontot, amivel vasasos csapatunk szintén remekül tudott élni.

Azt is mindenképpen meg kell jegyezni, hogy a mostani sikert elérő csapattagok kilencvenöt százaléka vasasos nevelés.
A legtöbb pontot begyűjtő versenyzőnk Bundschu Partik volt, aki 100 és 200 méteren is nagy egyéni csúcsokkal állhatott dobogóra, és tagja volt az aranyérmet nyerő 4x100-as stafétánknak is (Barczai Botond, Gaál  Botond, Sajgó Dávid, Bundschu Patrik).

Kun-Szabó Balázs másik tanítványa, Bánóczy Árpád 400 gáton nyert nagy fölénnyel, és a csapat érdekében elvállalta ugyanezen a napon a 400 métert is, ahol ötödik lett.

Jenkei Péter maratoni futóként egy számára idegen terepen, 3000 akadályon tudott nyerni, rendkívül összeszedett versenyzéssel, illetve korábban hozott egy második helyet a félmaratoni bajnokságról, amely szintén beleszámított a mostani csapatbajnokságba.

A hosszútávfutóknál maradva szintén meg kell említeni a 17 éves Dobó Esztert, Apáthy Sophie tanítványát, aki női 5000 méteren második lett, míg 1500-on a negyedik helyen végzett és szépszámú ponttal járult hozzá a remek szerepléshez.

Bajzáné Marton Lívia tanítványai is sok pontot hoztak a Vasasnak a női 4x100-as váltóban és a sprintszámokban, Kemény Dávid pedig 400 gáton tudott odaérni a dobogóra, a 4x400-as váltóval pedig negyedik lett.

A Kun-Szabó csoportból Decker Szonja ért el még dobogós helyezést 400 gáton, két év kihagyás után ez egy remek visszatérés volt részéről. Emellett a szintén kiválóan teljesítő Mórocz Boglárkával, Macsali Blankával és Füleky Dorottyával együtt másodikak lettek a 4x400-as stafétával. Mórocz Boglárka kapcsán érdekesség, hogy egyaránt értékes pontokat szerzett gerelyhajításban és magasugrásban, ami azért kuriózum, mert a két számot egyszerre rendezték.

Atlétika-szakosztályunk szakmai stábjával beszélgetve egyértelmű volt a vélekedés, hogy a mostani szereplés minden szempontból bravúrosnak tekinthető, több extra egyéni teljesítmény kellett hozzá, a szakosztály pedig bizonyos szempontból újra visszakerült a magyar pályaatlétika térképére, amit a helyszínen érkezett visszajelzések is megerősítettek. Emellett a csapatépítés szempontjából is remekül sikerült a győri hétvége.