Jenkei András, 2022.05.10. | Röplabda

A Vasas Óbuda röplabdázói szakítva az idény szoros egymás elleni mérkőzéseinek sorozatával, másfél óra alatt megszerezték a bajnoki címet Békéscsabán.

Swietelsky-Békéscsaba – Vasas Óbuda 0:3 (-20, -17, -15)
Békéscsabai Városi Sportcsarnok. 1650 néző.
Vezette: Mezőffy, Adler.

Békéscsaba: Kornyijenko 1. Kliszura 9, Pekárik 5, Drpa 10, Glemboczki 3, Bodnár 3. Csere: Molcsányi (liberó), Szatmári, Zólyomi 1, Bagyinka 1, Karhu 1.
Vezetőedző: Tóth Gábor.

Vasas Óbuda: Fábián 1, Török K. 17, Papp O. 9, Bannister 10, Bojko 12, Abdulazimova 9. Csere: Juhár (liberó), Vezsenyi, Zernovic.
Vezetőedző: Jannisz Athanasopulos.

Hát, ezt ki gondolta volna?

Pláne azok után, hogy az Extraliga-döntő első négy meccse egyaránt végletekig kiélezett, ötszettes drámákat hozott.

Ehhez képest az ötödik meccsen Békéscsabán úgy nyerték meg a mieink a bajnokságot, hogy a legszorosabb szett 25-20 volt ide.

Mondjuk ki, Török Katáék tükörsimán nyerték meg ezt a meccset 3:0-ra, teljesítményükkel sokkolva a Békéscsabát.

A harmadik szettben már csak a vendégtábor hangját lehetett hallani a csarnokban, azt viszont egyre hangosabban, hogy aztán a 25. pontnál jöjjön a katarzis!

Ismét bajnok a Vasas Óbuda! Története során hetedszer, az idei szezonban a harmadik aranyérmét megnyerve.

Ezt még ízlelgetni kell, mert bár nagyon bíztunk az aranyéremben, ilyen forgatókönyvre senki sem számított.

Csodálatos volt, köszönjük, lányok!

Kivételes teljesítmény

Markovits László
klubelnök elsőként gratulált bajnok röplabdacsapatunknak:

Szívből gratulálok a lányoknak a bajnoki címhez, egészen kivételes teljesítmény egy szezonon belül három versenysorozatban is aranyérmet nyerni. Ez csak nagyon erős háttérrel lehetséges, amiért köszönet jár sokadszorra is Jámbor Jánosnak, az operatív szinten kiváló munkát végző Sarlós Mártonnak, valamennyi stábtagnak és természetesen a játékosoknak. És persze nem maradhatnak ki a Vasas-szurkolók sem, akik elképesztő fanatizmussal segítették a csapatot az egész szezon során.