Gy. Szabó Csilla, 2022.04.13. | Sportlövészet

Tizenkét érmet nyertek a Vasas versenyzői a Hódmezővásárhelyen megrendezett target sprint Magyar-kupa első fordulójában. Bozóki Tamara és Laczkó Evelin kétszer is a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel.

Klubunk síszakosztályának versenyzői éppen befejezték a téli szezont március végén, s máris új kihívások várnak rájuk. A jó idő érkeztével target sprintben fejlesztik a biatlonhoz szükséges lövőtechnikájukat, a futással pedig az állóképességüket edzik. A Magyar-kupa első fordulójában tizenkét érmet nyertek sportolóink, amelyből hét volt arany, négy ezüst, egy pedig bronz. A sorozat következő állomását Budakeszin rendezik április 23-án.

A büszke vasasos versenyzők: Bozóki Tamara, Kanczler Zsófia, Kunos László, Csikász Panni (felső sor balról), Kovács Oroszlán Anna és Laczkó Evelin Vivien (elől)

Target sprint Magyar-kupa. I. forduló. Hódmezővásárhely.
Serdülők. Leányok.
Nyíltirányzékú (rugós) puska:
1. Bozóki Tamara (Vasas SC) 9:24; 2. Csikász Panni (Vasas SC) 11:00; 3. Lázár Zsanna (Csepel LE) 14:30.
Zártirányzékú puska: 1. Bozóki Tamara 9:25; 2. Zsigmond-Selyeby Ágnes (Csepel LE) 10:13; 3. Lázár Zsanna 10:21.
Ifjúságiak. Nyíltirányzékú (rugós) puska.
Fiúk:
1. Kunos László (Vasas SC) 7:40; 2. Gyuris Kornél (NYPLE) 7:43; 3. Békési Nimród (NYPLE) 8:46.
Leányok.:1. Kovács Oroszlán Anna Réka (Vasas SC) 14:43.
Juniorok. Zártirányzékú puska.
Fiúk:
1 Fatter Benett (BHSE)7:02; 2. Kunos László (Vasas SC) 7:40; 3. Tunyogi Adorján (Cél-Tudat SE) 8:23.
Leányok: 1. Csikász Panni (Vasas SC) 7:14; 2. Jákó Miriam (Cél-Tudat SE)7:54; 3. Kovács Oroszlán Anna (Vasas SC) 8:23.
Felnőttek. Nők.
Zártirányzékú puska:
1. Laczkó Evelin Vivien (Vasas SC) 7:27; 2. Kanczler Zsófia (Vasas SC) 9:44; 3. Maria Jovanovic (S.K.Biathlon) 11:09.
Nyíltirányzékú (rugós) puska: 1. Laczkó Evelin Vivien 8:56; 2. Kanczler Zsófia 10:07.