B.V., 2021.06.22. | Judo

Hét Vasas-versenyző állhatott dobogóra a hét végi nemzetközi utánpótlás judoversenyen, a Budapest-kupán. Az egyetlen aranyérmet az U11-es korosztályú Szakál Levente nyerte.

A koronavírus-járvány miatt beiktatott egyéves kényszerszünet után visszatért a régió egyik legnagyobb nemzetközi utánpótlásversenye, a Budapest-kupa, amelyen tizenhárom ország csaknem nyolcszáz judósa lépett tatamira.

A harmincnegyedik alkalommal kiírt viadalra Ausztriából, Csehországból, Grúziából, Hollandiából, Kanadából, Lettországból, Moldovából, Németországból, Romániából, Svédországból, Szlovákiából és Ukrajnából is érkeztek sportolók.

A négy korcsoportban (U18, U15, U13 és U11) összesen 112 egyesület 794 sportolója próbálhatta ki magát, a Vasas-versenyzők nagyszerűen szerepeltek, összesen hét érmet nyertek. Az egyetlen győzelem az U11-es korosztályú, 45 kg-sok között induló Szakál Leventének köszönhető.